Simba z „Króla Lwa” naprawdę istnieje i jest… samicą

fot. facebook.com/DallasZoo

Nowa wersja "Króla Lwa" przyciągnęła do kin miliony ludzi. Wielu z nich nie wie, że główny bohater filmu w rzeczywistości jest... płci żeńskiej.

Na wstępnie uspokajamy – nie chodzi o żadne kontrowersyjne teorie związane z fabułą. Jest jednak faktem, że mały Simba z ekranu był wzorowany na lwiątku z krwi i kości. Rola modelki przypadła Bahati z Dallas Zoo.

Bahati, która została Simbą

W ciągu kilku tygodni lwica stała się prawdziwą gwiazdą internetu. Wszystko za sprawą nagrania, które amerykańskie zoo udostępniło w mediach społecznościowych. Na oficjalnym fanpage’u placówki pojawiła się skrócona wersja filmu, który dwa lata temu trafił do ekipy Disney’a. Widać na nim miesięczną Bahati, której wygląd i ruchy zostały wykorzystane przez animatorów podczas projektowania postaci Simby.

BAHATI OR SIMBA?: The world's most famous lion cub may have gotten some of his moves from our very own Bahati! When Bahati was just a month old, we provided Disney with video of her movements for their animation team to use for motion and behavior reference when designing Simba in The Lion King. From walking on wobbly new legs, to licking milk droplets off of her face, we captured every moment, no matter how small. So now you MUST go see Disney's The Lion King (opening today!), and let us know if you see any bit of baby Bahati in Simba. P.S. we'll be at Alamo Drafthouse Dallas / Fort Worth in Lake Highlands this afternoon before the 4 pm showing! Stop by to get up-close with some of the animals on our Animal Adventures Outreach team.

Opublikowany przez Dallas Zoo Wtorek, 16 lipca 2019

Staraliśmy się uchwycić każdą chwilę i szczegół – od jej niepewnego chodu po sposób, w jaki zlizywała krople mleka z pyszczka – czytamy w opisie nagrania.

Trwające zaledwie 15 sekund video natychmiast stało się internetowym hitem, a Bahati – obiektem zachwytu tysięcy użytkowników. Pracownicy zoo również nie kryją dumy z faktu, że to właśnie ich podopieczna stała się pierwowzorem „najpopularniejszego lwiątka świata” – Simby. Trzeba jednak podkreślić, że od momentu nakręcenia filmiku minęły już prawie… dwa lata.

Maleństwo dorosło

Nie tylko ekranowy Simba z czasem wyrósł na silnego lwa – również Bahati przeszła spektakularną metamorfozę. Z maluszka zmieniła się w dorodną lwicę i obecnie przypomina raczej dorosłą Nalę lub matkę Simby, Sarabi. Wciąż jest piękna, ale teraz oprócz zachwytu budzi też w obserwatorach respekt. Aż trudno uwierzyć, że jakiś czas temu była nieporadnym, słodkim maleństwem.

You know that feeling when your baby is now the same size as you? In the cat world, it happens Way. Too. Fast. Bahati is…

Opublikowany przez Dallas Zoo Środa, 5 grudnia 2018

Jednak niezależnie od tego, jak duża Bahati jest dzisiaj, wciąż możemy odnaleźć jej miniaturową wersję na ekranie. Parafrazując słynną kwestię z filmu, można powiedzieć, że lwica z Dallas Zoo „żyje” w Simbie 😉 Tylko popatrzcie na te kadry:

Nowy „Król Lew” miał polską premierę 19 lipca i spotkał się bardzo życzliwym przyjęciem widzów. Film jest unowocześnioną i bardziej realistyczną wersją kultowej animacji z 1994 roku, przy czym opowiada dokładnie tę samą historię. Mieliście już okazję go obejrzeć? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, czy i jakie wywarł na was wrażenie!

źródło: boredpanda.com | zdjęcia: facebook.com/DallasZoo

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments