Kot miał dość ulicznego życia. Znalazł więc sposób, by je zmienić

fot. www.instagram.com/kittennursecari / www.thedodo.com

Pewnego dnia Carlton wskoczył na parapet i głośno zawodził pod oknem, prosząc o pomoc. Od tamtego wydarzenia uliczne życie rudzielca stało się przeszłością.

Do pewnych zmian trzeba po prostu dojrzeć. Niezależne i samotne życie wcale nie jest tak łatwo porzucić. O czym doskonale wiedzą również nasi mruczący przyjaciele. Czasami jednak warto zaryzykować. Wciąż nie jesteś co do tego przekonany? Poznaj więc historię rudego kota o imieniu Carlton, który pewnego dnia porzucił swoje uliczne życie.

Pomoc potrzebna od zaraz!

Pręgowany rudzielec przez ponad rok codziennie przesiadywał pod oknem pewnego brooklińskiego domu. Młoda dziewczyna regularnie dokarmiała mruczącą przybłędę. Kot nie był jednak typem domatora. Do czasu. Pewnego dnia kot pojawił się na parapecie, głośno informując domowników o swojej obecności. Okazało się, że w ten sposób wołał o pomoc. Rudzielec miał bowiem za uchem dużą ranę. Młoda dziewczyna zawiozła kota do Little Wanderers, organizacji zajmującej się ratowaniem bezdomnych zwierząt. Następnie Cartlon trafił do weterynarza. Chociaż u rudzielca zdiagnozowano kocią białaczkę, a rana wymagała założenia szwów, to jego ogólny stan zdrowia był dobry. Lekarz weterynarii określił wiek kota na około 5 lat.

Carlton
fot. www.instagram.com

Porzucić uliczne życie

Obecnie Carlton dochodzi do siebie w domu tymczasowym. Początkowo rudzielec podchodził nieufnie do pozostałych domowników, jednak bardzo szybko przekonał się, że nie ma powodów do obaw. Kiedy zamienił uliczne życie na przytulny dom, zrozumiał, jak wiele zyskał. Teraz sam lgnie do ludzi, poszukuje uwagi i domaga się głaskania, tak jakby chciał nadrobić czas spędzony na ulicy. Carianne, tymczasowa opiekunka Carltona, mówi żartobliwie, że teraz jest on „pełnoetatowym przytulaczem”. Mimo ubytków w jamie ustnej, rudzielcowi dopisuje również ogromny apetyt. Obecnie Carlton czeka na nowy dom, w którym zazna dużo ciepła, miłości i bezpieczeństwa. „Chociaż wciąż nikt się nie zgłosił, to ktokolwiek go zaadoptuje, będzie miał ogromne szczęście” – przekonuje Carianne.

Carlton
fot. www.instagram.com

Więcej zdjęć i filmików Carltona znajdziecie pod tym linkiem: www.instagram.com/kittennursecari.

źródło: www.thedodo.com| zdjęcie główne: www.instagram.com/kittennursecari / www.thedodo.com

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments