COAPE – co to jest?


COAPE to stowarzyszenie specjalistów od zachowania zwierząt towarzyszących – praktykujących i dyplomantów.

COAPE to stowarzyszenie specjalistów od zachowania zwierząt towarzyszących – praktykujących i dyplomantów, jest w Wielkiej Brytanii największą siecią profesjonalnych terapeutów zachowania zwierząt.

Praktykujący behawioryści COAPE są dostępni z polecenia lekarza weterynarii, oferują swoje usługi w ocenie i leczeniu emocjonalnych i behawioralnych problemów psów i kotów, a także ptaków, królików i koni.

Przykładowe problemy to m.in. agresja, problemy związane z separacją, treningiem czystości, lęki, fobie, znaczenie terenu w pomieszczeniach – w przypadku kotów. Program leczenia jest różny w zależności od natury i zaawansowania problemu, ale często, szczególnie w przypadkach dotyczących agresji u psów, wymaga dłuższej terapii i programu rehabilitacyjnego.

logo coape
fot. http://coape.pl/

Czym jest Stowarzyszenie Praktykujących Behawiorystów COAPE?

Wszyscy posiadacze dyplomu COAPE (Diploma – DipCABT, in Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training) posiadającego akredytację Open College Network (UK) początkowo przystępują do stowarzyszenia jako dyplomanci.

Wielu z nich to weterynarze, osoby zajmujące sie zawodowo opieką nad zwierzętami itp. wykorzytujący wiedzę z zakresu behawiorystyki w swojej pracy ze zwierzętami. By zostać zarejestrowanym jako Praktykujący Behawiorysta COAPE, dyplomant musi zostać poddany wewnętrznej weryfikacji swoich kompetencji. Po jej zaliczeniu podpisuje kodeks etyczny COAPE i zostaje zarejestrowany jako Behawiorysta Praktykujący.

Członkowie CAPBT utrzymują na wysokim poziomie swoją wiedzę i kompetencje dzięki uczestnictwie w dokształacających kursach oferowanych przez COAPE i innych formach kształcenia oraz przez stałą możliwość korzystania ze wsparcia swoich tutorów oraz kolegów ze stowarzyszenia.

By uzyskać dostęp do wykazu praktykujących behawiorystów COAPE I znaleźć pomoc w swojej okolicy, kliknij tutaj.

Źródło: www.behawioryscicoape.pl (Stowarzyszenie Behawiorystów i Trenerów COAPE)

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments