Testy

Drapak dla kota – zrób to sam!

Drapak to jedna z rzeczy niezbędnych w kocim domu. Wybór drapaków w sklepach jest ogromny. A co powiecie na własnoręcznie zrobiony drapak dla...

Wybór drapaków w sklepach jest ogromny – małe i duże, leżące, stojące, wiszące, z budkami, hamakami, zabawkami. Ba, bywają nawet drapaki w kształcie.. psa.
A co powiecie na własnoręcznie zrobiony w pełni ekologiczny drapak dla swojego pupila? Dziś pokażemy, jak go zrobić.

Potrzebne materiały

  • linijka lub miara
  • marker
  • ostry nóż, najlepiej introligatorski lub skalpel
  • mocny klej do papieru
  • pudełko z drewna lub sklejki
  • tektura falista, np. z pudeł po sprzęcie domowym, towarach spożywczych itp.

 

Pudełko – najlepiej z drewna lub sklejki – utworzy ramę dla drapaka. Jego wymiary możemy dobrać dowolnie – takie, jak duży chcemy wykonać drapaczek.
Z tektury wymierzamy prostokąty – ich długość to długość naszego obramowania drapaka, wysokość – wysokość obramowania (przykładowo 10cm). I wycinamy takich prostokątów tyle, by ustawione na sztorc wypełniły ściśle nasze pudełko.

Gdy wiemy już, ile potrzeba „listewek” tektury, sklejamy je ze sobą, ściskamy a po zaschnięciu kleju umieszczamy (tu też może przydać się klej) w naszym obramowaniu. I właściwie drapak jest gotowy do użycia.

Im ściślej będą przylegać do siebie listewki tektury, tym dłużej posłuży kotu.

Wypełnienie można po jakimś czasie wymienić – ramkę już mamy, więc pozostanie jedynie zabawa z ponownym układaniem i klejeniem wkładu z tektury.

Proste?
A ile zabawy dla nas i dla kota 😉

źródło: planetjune

Chcesz oceniać i komentować?
Dołącz do nas – zarejestruj się!
Ocena użytkowników