Koci przyjaciele ponownie razem po siedmiu miesiącach rozłąki

fot. facebook.com/megan871

Po tym, jak Megan adoptowała Dwighta, dowiedziała się, że jej pupil zostawił w domu tymczasowym najlepszego przyjaciela...

Choć koty uchodzą za zwierzęta preferujące samotność, w rzeczywistości potrafią nawiązywać silne więzi – zarówno z ludźmi, jak i z przedstawicielami własnego gatunku. Historia Dwighta i Conana to wzruszający dowód na prawdziwość tej tezy. Koci przyjaciele ponownie mogą żyć razem po siedmiu miesiącach rozłąki.

Dwight, kot z przeszłością

Megan Marsh ze stanu Maine od kilku lat myślała o adopcji kota. Gdy w lokalny schronisku w Kennebunk pojawił się biało-bury kocur o imieniu Dwight, Megan od razu wiedziała, że to właśnie na niego czekała. Bardzo szybko podjęła decyzję o adopcji i zabrała go do domu.

Dwight jest najsłodszym kotem, jakiego kiedykolwiek spotkałam. (…) Chodzi za mną po całym mieszkaniu, musi być cały czas obok i śpi ze mną każdej nocy – powiedziała Megan w rozmowie z thedodo.com.

Kobieta nie wiedziała zbyt wiele o przeszłości swojego pupila, poza tym, że prowadził bezdomne życie w Missisipi. Zanim trafił do schroniska w Maine, Dwight spędził kilka miesięcy w domu tymczasowym. Po pewnym czasie kobieta, która opiekowała się nim w tamtym czasie, skontaktowała się z Megan i opowiedziała jej zaskakującą historię…

Koci przyjaciele z domu tymczasowego

Okazało się, że podczas pobytu w domu tymczasowym Dwight bardzo zaprzyjaźnił się z innym kotem o imieniu Conan. Mieszkali w jednym domu przez ponad rok i wszystko robili razem. Pewnego dnia Dwight został odesłany do schroniska w Maine, gdzie spotkał Megan i zyskał prawdziwy dom. Conan został w dotychczasowym lokum, ale po kilku miesiącach nadeszła jego kolej na podróż do Kennebunk. To właśnie wtedy jego tymczasowa opiekunka postanowiła skontaktować się z Megan, by sprawdzić, czy kobieta nie zdecydowałaby się przygarnąć drugiego mruczka.

Publiée par Megan Marsh sur Samedi 11 janvier 2020

Megan początkowo się wahała – obawiała się, że jej mieszkanie może być zbyt małe dla dwóch kotów – ale ostatecznie odrzuciła wątpliwości. Jeszcze zanim Conan wyruszył w drogę, zapadła decyzja, że ponownie zamieszka razem z Dwightem. I tak się stało!

Gdy Conan znalazł się w domu Megan, początkowo był bardzo wystraszony. Jednak gdy tylko zobaczył Dwighta, zaczął zachowywać się pewniej. Wystarczyło kilka dni w towarzystwie przyjaciela, by kocur zrozumiał, że jest u siebie.

On i Dwight pamiętali się nawzajem i od pierwszej chwili znów zostali przyjaciółmi – gdy wstałam w środku nocy, znalazłam ich wtulonych w siebie w małym legowisku Dwighta. Nigdy nie widziałam czegoś tak uroczego! Obecnie są nierozłączni – gdzie jeden, tam i drugi. To była najlepsza decyzja – cieszy się Megan.

Publiée par Megan Marsh sur Mardi 21 janvier 2020

Choć Conan i Dwight spędzili osobno siedem miesięcy, między nimi nic się nie zmieniło. Koci przyjaciele znów są razem i zachowują się tak, jak gdyby nigdy nie doszło do rozłąki. Zmieniło się tylko jedno – wreszcie obaj mają prawdziwy dom.

źródło: thedodo.com | zdjęcia: facebook.com/megan871

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments