„Kociarze”. Czy warto obejrzeć nowy serial na Netfliksie?


"Kociarze" (Cat People) to nowy serial dokumentalny, który opowiada o... życiu prawdziwych kociarzy! Czy warto go obejrzeć? Oto nasza subiektywna opinia!

Od 7 lipca na Netfliksie dostępny jest nowy serial – „Kociarze” (Cat People). Czy opowiada on o stereotypowych, samotnych kociarzach, zamkniętych w domu ze stadem mruczków? A może przekazuje coś wartościowego i może stać się dla nas inspiracją? To właśnie sprawdziliśmy!

„Kociarze” (Cat People) – o czym jest nowy serial?

Pierwszy sezon serialu „Kociarze” składa się z sześciu 30-minutowych odcinków. Odcinki opowiadają historie różnych osób z wielu zakątków świata – w tym amerykańskiego rapera z ciężką przeszłością, artystki z Japonii, pary mieszkającej w Grecji  – których łączy jedno. Prawdziwa miłość do kotów! Tak jak każdy, kto poświęca całe swoje życie tym mruczącym czworonogom, spotykają się oni często z niezrozumieniem… A czasem nawet z niechęcią swojego otoczenia do tej wyjątkowej pasji. W końcu tylko prawdziwy kociarz zrozumie kociarza, którego cały świat kręci się wokół mruczków. Prawda?

Pokazanym w serialu osobom daleko jednak do stereotypu „samotnej kociary”. Ci ludzie potrafili przemienić swoją miłość w prawdziwą pasję i sposób na życie. W pierwszym odcinku netfliksowego serialu towarzyszymy amerykańskiemu raperowi Moshowowi, który wychował się w wyjątkowo trudnym środowisku. Moshow odkrył w sobie talent muzyczny, jednak nie interesowały go typowe dla raperów ciężkie tematy. Zdecydował się więc, by… rapować o swoich kotach! Zaczął także nagrywać filmy z mruczkami, nosić kolorowe stroje i szybko stał się prawdziwym hitem internetu.

Oglądając serial na Netfliksie, poznamy także niesamowitą trenerkę kotów, która zmaga się z problemami finansowymi spowodowanymi pandemią, zawodowego wyłapywacza dzikich kotów potrzebujących kastracji, założycieli kociego sanktuarium w Syros, Japonkę tworzącą niesamowite portrety kotów i surfera zakochanego w kotach bengalskich. Wszystkie historie opowiedziane są w pogodny, pełen empatii sposób. Pokazują też, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się osoby o wyjątkowej pasji – nawet jeśli na co dzień sprawia im ona ogromną radość.

Czy warto obejrzeć serial o kotach na Netfliksie?

Serial „Kociarze” to doskonała propozycja nie tylko dla opiekunów kotów. Serial ten spodoba się także wszystkim, którzy chcą odpocząć od filmowych pościgów, zagadkowych morderstw, emocjonalnych romansów i szukają spokojnej, ciepłej opowieści na leniwe popołudnie. Oczywiście nie musimy pisać, że „Kociarze” smakują najlepiej w towarzystwie ukochanego mruczka… Albo i pięciu!

Autor: Aleksandra Prochocka
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments