Choć nie ma uszu, znalazł kochającą rodzinę. Historia Potato wzrusza do łez!

fot. IG: no_ear_meow_potatoe

Kochamy historie, w których zwierzaki, wcześniej pokrzywdzone przez los, trafiają do nowych, kochających i ciepłych domów. To właśnie, w dużym skrócie, życie Potato - kota bez uszu.

Kot bez uszu o imieniu Potato miał wiele szczęścia po tym, jak został uratowany z ulic chińskiego miasta. Jego niezwykła historia naprawdę wzrusza. Przeczytajcie ją do końca!

Historia kotka Potato

Kot został uratowany z ulicy jednego z chińskich miast dwa lata temu. Służby ochrony zwierząt znalazły go w bardzo złym stanie. Mruczek był wychudzony, wycieńczony i zupełnie osamotniony. Na domiar złego, w jego uszach znajdowały się zmiany nowotworowe – gruczolaki. Były one zarówno w kanałach usznych, jak i na płatach. Nie można było tego tak zostawić. Więcej o odkarmianiu wygłodzonych kotów z ulicy przeczytasz TUTAJ.

Ratownicy nie spisali jednak kotka na straty. Weterynarz z miejscowego schroniska poczynił wszelkie starania, żeby doprowadzić go do dobrej kondycji. Niestety na próżno, ponieważ gruczolaki nawracały… Wówczas zdecydowano o usunięciu uszu u Potato. Miało to zapobiec powracaniu tego niezłośliwego nowotworu.

Po amputacji uszu

Mogłoby się wydawać, że amputacja uszu to bardzo poważny i brzemienny w skutkach zabieg. Na szczęście u kota Potato przebiegł on bez komplikacji, a mruczek bardzo szybko doszedł do siebie po operacji. Jak się okazało, kot bez uszu nie stracił zmysłu słuchu, mimo że zabieg dotknął również kanałów słuchowych. Dzielny pacjent bardzo dobrze przeszedł okres rekonwalescencji i szybko wrócił do formy.

Kot bez uszu ma rodzinkę!

Od samego początku były pewne obawy co do tego, czy kot bez uszu zostanie przez kogokolwiek adoptowany. Całe szczęście okazało się, że jego nietypowy wygląd stał się wielkim atutem i wyróżniał go spośród innych kotów w schronisku. Potato niedawno znalazł nową, kochającą rodzinkę, dla której jest małym, bezusznym oczkiem w głowie (czy raczej kotkiem w głowie). W skład familii wchodzi ukochany przez Potato braciszek Horlic. Dwa mruczki są ze sobą bardzo blisko związane, czego dowodzi konto na Instagramie, założone specjalnie przez nowych opiekunów. Świeżo upieczeni właściciele pokazują tam zdjęcia i filmy z życia kota bez uszu.

To, że kotek tak dobrze odnalazł się w nowym domu, było nie lada zaskoczeniem. Po pierwsze, nie był on już maluchem, a po drugie, miał pewne nawyki i naleciałości, które zostały mu po życiu na ulicy. Nikt nie wie, kiedy dokładnie urodził się Potato, ale jego właściciele podejrzewają, że może mieć około sześciu lat. Tak czy inaczej, za dzień urodzin (a raczej – „adopcin”) uznali 25 kwietnia. Wtedy bowiem trafił pod ich troskliwą opiekę. Kot bez uszu miał wielkie szczęście, że trafiła mu się tak kochająca i zaangażowana rodzina.

Przejdź na kolejne strony, by zobaczyć więcej zdjęć Potato i jego nowej rodziny!

#1 Potato – nowy członek rodziny

View this post on Instagram

今天是薯仔的「入屋生日」❗️薯仔是浪貓,所以沒人知道他何時出生,6歲也是義工猜的。去年的4月25日是薯仔第一次踏進這個家🏡,所以這天就是他的新生日🎂!生日快樂薯寶貝❤️ Today is Potato’s “Homed Birthday”! Potato was a stray cat, so no one knows when he was born or how old is he. 6 years is just a guess. He first stepped into this home on 25 April last year, so it is his Re-born Day👶🏻 Happy birthday, our Sweet Potato🥔 . #薯仔 #無耳貓 #生日 #重生 #流浪貓 #生日快樂 #家 #叮噹貓 #多啦a夢 #哆啦a夢 #支持領養 #唐貓 #米克斯 #猫 #potato #noears #doreamon #straycat #homed #reborn #birthday #love #cat #catsagram #catlovers #adoptdontshop #hkig

A post shared by 無耳貓薯仔 Potato 🥔 (@no_ear_meow_potato) on

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments