Gigantyczny kot z Filadelfii stał się hitem internetu


Internauci oszaleli na punkcie kocura, który waży tyle, co... półtoraroczne dziecko!

Istnieją rasy kotów, które wyróżniają się wielkością na tle innych – jedną z nich są choćby popularne maine coony. Rzadko jednak zdarza się, by pospolity dachowiec jakoś znacząco górował nad swoimi pobratymcami. Tym większe zainteresowanie budzi BeeJay – kocur gigant ze schroniska w Filadelfii.

Kocur gigant szuka domu

Media społecznościowe to dziś jeden z kanałów, za pomocą których różne instytucje szukają nowych domów dla swoich zwierzęcych podopiecznych. Często widzimy więc na Facebooku informacje, że można adoptować danego psa lub kota. Często są to wzruszające ogłoszenia, ale rzadko zdarza się, by któreś z nich wzbudziło tak ogromne zainteresowanie, jak to dotyczące BeeJaya.

OMG, big boi Mr. B is a CHONK. He’s a chonk of a chonk. He redefines the term. Can you guess how much he weighs? More…

Publiée par Morris Animal Refuge sur Jeudi 22 août 2019

BeeJay (nazywany też Mr. B) to dwuletni kocur o dość popularnym, pręgowanym umaszczeniu. Nietypowe są za to jego rozmiary. Choć nie jest otyły (nie ma nawet nadwagi!), waży prawie 12 (!) kg. To prawdziwy kot gigant! Ma wyjątkowo potężne łapy i dużą głowę, co doskonale widać na powyższym zdjęciu. Podejrzewamy, że żaden osiedlowy koci zabijaka nie chciałby spotkać go na swojej drodze… A może to tylko pozory? Pracownicy schroniska zapewniają, że Mr. B jest wyjątkowo łagodny i potrzebuje dużo miłości.

„Czy to hybryda?”

Pracownicy schroniska w Filadelfii opublikowali zdjęcia Mr. B na Facebooku i Twitterze – w obu przypadkach wywołały lawinę udostępnień i komentarzy. Internauci zachwycili się łagodnym olbrzymem o smutnym spojrzeniu. Nie zabrakło spekulacji na temat jego ewentualnego pochodzenia – część użytkowników zastanawiała się, czy przypadkiem jedno z jego rodziców nie było dzikie. Nie zabrakło też pytań o to, czym karmić tak pokaźnego samca. Cóż, taki duży facet z pewnością lubi sobie podjeść 🙂

Goodnight from Mr. B.

Goodnight from Mr. B.

Publiée par Morris Animal Refuge sur Dimanche 25 août 2019

Pod koniec ubiegłego tygodnia schronisko poinformowało, że otrzymało bardzo wiele zgłoszeń od osób, które chciałyby przygarnąć BeeJaya. Pula kandydatów została już zawężona do tych najbardziej odpowiednich – proces adopcyjny powinien zakończyć się na dniach. Wszystko wskazuje na to, że kot gigant wkrótce otrzyma wymarzony dom i troskliwą opiekę. Trzymamy za niego kciuki i życzymy mu wszystkiego najlepszego!

źródło: philadelphia.cbslocal.com | zdjęcia: facebook.com/morrisanimalrefuge

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments