Wystający język i ogromne oczy – tak kot Ikiru podbija serca internautów

fot. www.instagram.com/neko.ikiru.san

Ten mruczek jest "na językach" wielu osób, a wszystko za sprawą jego własnego... języka. Kot Ikiru wraz ze swoją mimiką podbija media społecznościowe.

Ten kot nie musiał długo czekać na kochających opiekunów. Rich i Emma z Yorkshire w Anglii od pierwszego wejrzenia zakochali się w mruczku. Co więcej, kot Ikiru swoim urokiem podbił nie tylko ich serca, ale też oczarował ponad 60 tysięcy internautów. Warto dodać, że grono wielbicieli egzotycznego kota z dnia na dzień się powiększa. Jest duża szansa, że i ty, drogi kociarzu, do nich dołączysz.

Kot Ikiru, czyli „życie”

Ikiru to kot egzotyczny krótkowłosy. Rich i Emma zobaczyli zdjęcie mruczka na stronie jednej z hodowli i od razu wiedzieli, że chcą zostać jego opiekunami. Kilka tygodni później Ikiru był już w nowym domu. Nowi opiekunowie postanowili założyć swojemu pupilowi profil na Instagramie. Mruczek bardzo szybko zyskał naprawdę spore – 62,6 tysięcy – grono wielbicieli. Internauci są zachwyceni kotem. Co więcej, Ikiru na większości zdjęć „wytyka” swój język.

Kot dostał imię zaczerpnięte z jednego z ulubionych filmów Akiry Kurosawy. „Ikiru” w tłumaczeniu na polski oznacza „żyć”. Z relacji opiekunów możemy dowiedzieć się, że mruczek jest kochający i zabawny. Uwielbia się chować pod kocami czy kartkami papieru, a także leżeć z łapkami do góry.

View this post on Instagram

Doing a bit of bird watching ????

A post shared by Ikiru (@neko.ikiru.san) on

„Patrzenie na ciebie uspokaja”

Niektórzy internauci zastanawiali się, czy kot nie ma przypadkiem jakiejś wady wrodzonej. Opiekunowie Ikiru jednak uspokajają:

Ikiru jest naprawdę zdrowym kotem, a weterynarz powiedział nam, że ma jedne z najlepszych zębów, jakie kiedykolwiek widział. Jest bardzo energiczny i w świetnej formie. Wierzcie lub nie, ale nie zawsze ma zwisający język. Wydaje się jednak, że to jego dziwactwo, dzięki któremu często ma śmieszny wyraz pyszczka – wyjaśniają Rich i Emma.

Rich i Emma niejednokrotnie podkreślają wspaniałą osobowość kota. Ikiru nieustannie wywołuje na ich twarzach uśmiech. Para bardzo się cieszy, że za pośrednictwem mediów społecznościowych może dzielić się nim z resztą świata.

Otrzymujemy wiadomości z całego świata. Ludzie mówią, że jego mimika i osobowość rozjaśniają ich dzień. Inspiruje nawet swoich fanów –  tworzą oni fantastyczne ilustracje, które naprawdę oddają jego charakter – relacjonują opiekunowie.

No i jak? Ikiru skradł również twoje serce?

Zobacz czym wyróżnia się kot Ikiru – przejdź na następne strony, by wyświetlić więcej zdjęć!

View this post on Instagram

“Quack”.. ????

A post shared by Ikiru (@neko.ikiru.san) on

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments