Kot o dwóch pyszczkach z Brazylii

fot. Clarice dos Santos, za G1

Kilka dni temu w pewnym brazylijskim mieście urodziło się całe białe kociątko. O takich jak on mówi się "janusowe koty". Ma cztery łapy, jeden tułów, jeden ogon, jedną głowę, dwa noski, czworo oczu. Podczas ciąży doszło do niepełnego podziału zarodka.


Kilka dni temu w pewnym brazylijskim mieście urodziło się całe białe kociątko. O takich jak on mówi się „janusowe koty”. Ma cztery łapy, jeden tułów, jeden ogon, jedną głowę, dwa noski, czworo oczu. Podczas ciąży doszło do niepełnego podziału zarodka i zamiast bliźniąt – powstał kot o dwóch pyszczkach.

Claris dos Santos, właścicielka, opowiada iż w sobotę jej kotka urodziła cztery normalnie wyglądające kocięta. Dwa dni później urodziło się jeszcze jedno kociątko – o dwóch pyszczkach. Większość tak zdeformowanych kociąt umiera jeszcze przed porodem lub tuż po nim. Jednym z wyjątków jest Frank i Louis, janusowy kot z Worcester, niedawno skończył 12 lat.

Claris poprzez lokalne media apeluje o pomoc w zapewnieniu niezwykłemu kociątku dobrej opieki lekarskiej, wszelkich badań, tak by zwiększyć jego szanse na życie.
 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments