Zatrzymano ich na lotnisku, bo mieli… kota w walizce


Kocia ciekawość może mieć bardzo nieoczekiwane konsekwencje...

Warto mieć na oku swojego mruczka i od czasu do czasu kontrolować jego poczynania – zwłaszcza, jeśli wybieramy się w podróż. Wystarczy chwila i na naszych oczach materializuje się kot w walizce. Pół biedy, gdy odkryjemy to w domu. Znacznie gorzej, gdy rzecz wyjdzie na jaw dopiero na lotnisku…

Zaskakujące odkrycie

Voirrey i Nick Coole zaplanowali podróż z wyspy Man do Nowego Jorku, by uczcić czterdzieste urodziny mężczyzny. To miał być romantyczny wypad we dwoje, ale jeden z domowników miał trochę inne plany. Podczas kontroli bezpieczeństwa małżeństwo zostało poproszone o przejście do specjalnego pomieszczenia razem ze swoim bagażem podręcznym.

Pracownicy lotniska byli bardzo zmieszani i wielokrotnie pytali, czy to na pewno nasza walizka. Nie mieliśmy pomysłu, co takiego może być w środku – wspomina Nick.

Torba, które wzbudziła takie poruszenie miała być praktycznie pusta – Nick i Voirrey planowali przywieźć w niej zakupy z Nowego Jorku. Nie byli świadomi, że do środka wślizgnął się jeden z ich trzech kotów o imieniu Candy. Niezauważony przez nikogo mruczek pojechał z opiekunami na lotnisko i został zdemaskowany dopiero podczas procedury skanowania bagażu.

Pasażer na gapę – kot w walizce

Kot w walizce zszokował zarówno pracowników lotniska, jak i swoich opiekunów. Nick i Voirrey przerazili się widokiem Candy w bagażu podręcznym i zupełnie stracili głowę. Gdy stało się jasne, że mruczek zakradł się do walizki bez ich wiedzy, personel okazał dużą życzliwość i pomógł małżeństwu znaleźć wyjście z sytuacji.

You know that feeling, when you get ushered into a side room at airport security because you’ve got a cat in your hand…

Publiée par Nick Coole sur Mercredi 16 octobre 2019

Personel pomógł nam zorganizować transport powrotny dla Candy, więc ostatecznie udało nam się polecieć. Mój teść, Barry, przyjechał po kotkę na lotnisko i zabrał ją do domu. Jest teraz bezpieczna i pod dobrą opieką, a my możemy cieszyć się z naszej podróży – opowiada Nick.

Niesforna Candy ostatecznie nie poleciała do Nowego Jorku, ale jej ciekawość mogła okazać się zgubna w skutkach. Gdyby państwo Coole wybierali się w jakąś inną podróż np. samochodem, kotka byłaby uwięziona w zamknięciu przez wiele godzin. Pamiętajmy, by zawsze uważnie sprawdzać wszystkie torby, plecaki i walizki – nigdy nie wiadomo, kiedy do środka zakradnie się ciekawski mruczek!

źródło: metro.co.uk | zdjęcia: facebook.com/nick.coole.58

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments