Bez skrupułów włożył kociaka do reklamówki, szczelnie zawiązał i przerzucił przez płot

fot. www.facebook.com/SchroniskoKedzierzynKozle

Przerażenie, strach i walka o każdy oddech - choć jest młodziutki, to już doświadczył ludzkiej bezduszności. Dlaczego kotek znalazł się w reklamówce?

Kto stoi za tak bezdusznym czynem? Czym zawinił ten malutki kotek, by zostać potraktowanym tak okrutnie? Niestety tego nie wiadomo. Mruczka przekazano pod opiekę wolontariuszy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Kotek został w porę uratowany i już nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo, jednak pracownicy organizacji wciąż nie mogą przestać zastanawiać się, z jakiego powodu znalazł się on w reklamówce.

Malutki kotek w szczelnie zawiązanej reklamówce

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu opublikowali na Facebooku post, w którym poinformowali o całym zdarzeniu. Ktoś włożył Piołunka (takie otrzymał imię) do reklamówki. Następnie szczelnie ją zawiązał i przerzucił przez wysoki betonowy płot na teren ogródków działkowych.

Tragedii zapobiegł jeden z działkowiczów, który w porę zauważył worek. Udzielił kotu pomocy, a następnie powiadomił o całym zajściu schronisko.

Piołunek nie reagował już na bodźce w wyniku silnego niedotlenienia i urazów związanych z upadkiem. Przepraszamy go codziennie za to, co mu się przydarzyło, bo wstyd nam przed tą małą kruszynką, że należymy do tego samego gatunku, co jego oprawca. PIOŁUNEK mruczy nam na rękach – czytamy w poście opublikowanym na Facebooku Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami?

Choć trudno w to uwierzyć, to przemoc wobec kotów czy psów jest na porządku dziennym. Wrzucił do pieca, ugotował żywcem czy obciął głowę siekierą – to tylko nieliczne szokujące przykłady bestialstwa wobec zwierząt, które uwzględniono w raporcie opracowanym przez Fundację Czarna Owca Pana Kota i Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż. Sadystów nie odstraszają też zaostrzone kary za znęcanie się nad zwierzętami – za czyny ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Raport „Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami?” jest dostępny pod tym linkiem: czarnaowca.org/wp-content/uploads/2016/03/CzarnaOwca-NMP-RAPORT-1.pdf.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródło i zdjęcie główne: www.facebook.com/SchroniskoKedzierzynKozle

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments