Kotek z czterema uszkami podbija internet

Instagram: @midas_x24

"Jest bardzo figlarnym i przyjacielskim kotkiem. Śpi cały dzień i nie śpi całą noc" – tak tego uroczego kociaka z czterema uszkami opisują właściciele.

Czteromiesięczny kociak o imieniu Midas jest absolutnie wyjątkowy. Posiada dwie pary uszu, przyjaźni się z dwoma golden retrieverami, a futerko na jego brzuszku układa się w kształt serca. Kotek z czterema uszkami ma też już kilkadziesiąt tysięcy fanów na Instagramie.

Wyjątkowy kociak znaleziony w ogrodzie

Midas to mały kotek z Turcji, który urodził się z czterema uszkami i wadliwą szczęką. Wszystko to z powodu mutacji genetycznej. Młody kot przyszedł na świat na podwórku w Ankarze wraz z pięciorgiem rodzeństwa. Jak podaje magazyn Daily Mail, matka Midasa była bezdomną kotką. Midas został znaleziony w ogrodzie, a następnie adoptowany przez Canis Dosemeci i jej rodzinę. Z ich relacji wynika, że zakochali się w Midasie od pierwszego wejrzenia. Decyzję o przygarnięciu chorego kota podjęli między innymi dlatego, że obawiali się, iż kotek z czterema uszkami z racji swoich wad genetycznych może mieć problem z szybkim znalezieniem domu.

Instagram: @midas_x24
fot. Instagram @midas_x24

Jak słyszy kotek z czterema uszkami?

Midas posiada aż dwie pary uszu. Pierwsza para to jego normalne uszy, natomiast druga, znacząco mniejsza para uszu, wystaje z przodu. Czy w związku z tym kotek z czterema uszkami gorzej słyszy? A może dwa razy lepiej niż pozostałe koty? Mimo niewątpliwego uroku Midasa, podwójna para uszek jest w końcu wadą genetyczną.

Istniało ryzyko, że kotek nie będzie dobrze słyszał. Okazało się jednak, że Midas słyszy bardzo dobrze. Co więcej, wszystkie cztery płatki uszne kociaka połączone są jednym kanałem słuchowym – wyjaśnia Canis, właścicielka niezwykłego kociaka.

fot. Instagram @midas_x24

Regularne wizyty u weterynarza

Mimo tego, że na chwilę obecną Midas wydaje się zupełnie zdrowym kotkiem, będzie musiał regularnie odwiedzać gabinet weterynaryjny. Kocia gwiazda internetu w ciągu najbliższych kilku miesięcy przejdzie przez dalsze kontrole. Wszystko po to, żeby upewnić się, czy żadne inne mutacje genetyczne Midasa nie obciążają.

Dlaczego kotek z czterema uszkami nazywa się Midas?

Midas to bohater wielu mitów greckich. Władca Frygii, który w jednej z legend został przez bogów ukarany oślimi uszami. W innej historii potrafił zamieniać w złoto wszystko, czego dotknął. To zapewne te mity wpłynęły na decyzję właścicieli dotyczącą imienia niezwykłego kociaka.

Źródło: Instagram @midas_x24
fot. Instagram @midas_x24

Midas podbija internet

Midas zyskuje coraz większą popularność w internecie. Na ten moment ma prawie 100 tysięcy obserwujących na Instagramie. To nie tylko internetowa sensacja. Wydaje się bowiem, że właściciele kotka z czterema uszkami osiągnęli swój cel – promują adopcję zwierząt, które nie tylko nie są rasowe, ale także nie są doskonałe. Midas na pewno będzie wymagał szczególnej opieki weterynaryjnej, ale dzięki kochającej rodzinie otrzyma dom pełen ciepła.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

zdjęcie główne: Instagram @midas_x24

Autor: Natalia Borzuta
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments