Cały dzień śpią? Nieprawda! Oto 8 dowodów na to, że koty ciężko pracują


Mogłoby się wydawać, że mruczki przez cały dzień przewalają się jedynie z jednego miejsca na drugie. W rzeczywistości jest jednak inaczej.

Chociaż koty mają opinię leniwych zwierząt, które większość czasu spędzają na poszukiwaniu kolejnych miejsc do spania, to tak naprawdę są one niezwykle… pracowite. Niektórzy mogą sobie nawet do końca nie zdawać sprawy z tego, z jakimi ważnymi zadaniami na co dzień muszą zmagać się nasze mruczki. Koty ciężko pracują nie tylko dlatego, aby w zamian otrzymać jedzenie. Chcą też, by ich opiekunowie byli z nich zadowoleni 🙂

Wake up mommy, I'm hungry… ❤️? . (Credit: @mi0902 ) #cat #catwakeup #cutewakeup #kittyclock

A post shared by Happiest (@gohappiest) on

1. Budzik

Jeśli wątpisz, że koty ciężko pracują, uświadom sobie, że ich dzień zaczyna się zanim jeszcze będziesz na nogach. Dlaczego? Po prostu muszą się upewnić, że nie przespałeś alarmu i – co najważniejsze – nie przegapisz pory karmienia.

2. Inspektor od jedzenia

Przygotowałeś sobie pyszny obiad? Chwila! Zanim go skonsumujesz, twój koci inspektor od żywności musi sprawdzić, czy aby na pewno to, co przyrządziłeś, nadaje się do jedzenia. Robi to w dobrej wierze – ryzykuje swoje zdrowie i życie, byś przypadkiem się nie zatruł. Cóż za poświęcenie!

3. Antydepresant

W pracy coś poszło nie tak? A może w szkole? Nic się nie martw, z pomocą przyjdzie do ciebie koci terapeuta. Może i nie zapyta, co się stało, ale będzie robić wszystko – prężyć się, mruczeć, ocierać, wtulać – byś tylko zapomniał o swoich zmartwieniach. Czyż to nie jest urocze? Zresztą, co tu dużo mówić – sama jego obecność jest idealnym antydepresantem.

4. Trener personalny

Nie dość, że pocieszają, to jeszcze ciężko pracują nad zachowaniem naszej sprawności fizycznej. Codziennie dopominają się o zabawę i to nie dlatego, że tak bardzo łakną rozrywki. Po prostu zależy im, abyś za długo nie zasiedział się na kanapie przed telewizorem i zamienił tę czynność na bieganie z wędką po całym mieszkaniu. Ponadto dbają również o twoje bicepsy – w końcu otwieranie i zamykanie drzwi po kilkanaście razy dziennie musi przynieść jakieś efekty. Teraz już przynajmniej wiesz, że tu nie chodzi o to, że chcą sobie tylko popatrzeć, jak je otwierasz.

Cooper and the maid vacuum #catvacuum

A post shared by Michelle McDonald (@michelle204thatgrassnsnowlady) on

5. Asystent ds. sprzątania

Jeśli nie lubisz sprzątać, to mamy dla ciebie świetną wiadomość – twój kot zawsze chętnie ci pomoże. Musisz jednak wiedzieć, że mruczki pomagają ogarnąć ten cały bałagan w trochę inny sposób. Jeśli liczysz, że raz, dwa i będzie po krzyku, to jesteś w błędzie. Może się okazać, że sprzątanie zajmie ci cały dzień – oczywiście wszystko zależy od wielkości bałaganu. No ale przecież liczą się chęci, które trzeba docenić. Swoją drogą, skoro sam przyczynia się do nieporządku, to czemu miałby nie pomagać w sprzątaniu?

Meanwhile… back at the office… #catdecorator #officecat #bored

A post shared by Jillian Newman (@jilliannewla) on

6. Dekorator wnętrz

Ciekawe, ilu opiekunów docenia wkład ich kotów w wystrój mieszkania? Porozrzucane zabawki, żwirek, zrzucone ze stołu przedmioty czy kwiaty to elementy wystroju, które w twoim domu po prostu muszą zagościć na stałe. Dlatego, jeśli idziesz do pracy, nie musisz się martwić – twój kot odpowiednio zajmie się mieszkaniem.

7. Prywatny masażysta

Po ciężkim dniu marzymy o odpoczynku. Jeśli masz kota, to nie musisz rezerwować sobie żadnych wyjazdów do SPA. Mruczek z chęcią zostanie twoim prywatnym masażystą. A jakie z tego korzyści… – nie dość, że kieszeń nie zaboli, to i ty będziesz mieć zagwarantowany masaż, którego nie zapewni ci nawet wykwalifikowany profesjonalista.

8. Tester pościeli

Koty ciężko pracują cały dzień, dlatego z wielką przyjemnością sprawdzą, czy twoja poduszka jest wygodna, a pościel wystarczająco miękka i ciepła. A ty masz z tego jeszcze jedną korzyść – wygrzane miejsce do spania.

Koty ciężko pracują…

Tak naprawdę lista kocich zadań nie ma końca. Nie należy ani pomijać, ani umniejszać żadnego z nich. A czy twój kot solidnie przykłada się do wykonywania swoich zadań? Koniecznie napisz nam o tym w komentarzach.

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments