Kotka, która podróżuje po świecie… rowerem

fot. Shutterstock

Spotkali się na granicy Bośni z Czarnogórą - dziś razem podróżują po świecie. Na rowerze...

Gdy Dean Nicholson podejmował decyzję o wyruszeniu w podróż dookoła świata, nie planował zabierać żadnego kompana. Tymczasem towarzystwo znalazło się… samo. I to nie byle jakie, bo kocie. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się kot na rowerze? Czas poznać bliżej kotkę Nalę i jej opiekuna.

Jak kot na rowerze podróżował po świecie…

31-letni Dean z Dunbar w Szkocji pewnego dnia rzucił pracę spawacza i zaczął planować podróż swojego życia. Po kilku miesiącach oszczędzania, wziął rower i ruszył w trasę, przemierzając osiem krajów i zamieszczając swoje wrażenia w internecie. Po drodze spotkał nietypową towarzyszkę – niedużą, pręgowaną kotkę. Szybko zrozumiał, że samotna podróż właśnie dobiegła końca…

Spotkałem Nalę, gdy przejeżdżałem rowerem przez Bośnię. Jechałem powoli, słuchając muzyki – akurat była pauza między piosenkami i usłyszałem miauczenie. Zatrzymałem się i zobaczyłem, że biegnie za mną mały kotek, próbując zwrócić na siebie moją uwagę. Dałem mu trochę pesto – jedynej rzeczy, którą akurat miałem – ale on nie chciał ode mnie odejść – powiedział Dean portalowi metro.co.uk.

Ostatecznie mężczyzna zdecydował się zabrać kotkę do weterynarza, by sprawdzić, czy nie jest przypadkiem zaczipowana. Nie była – w tym momencie Dean postanowił, że sam się nią zaopiekuje.

Guy Biking Across The World Picks Up A Stray Kitten

Guy biking across the world finds a kitten he can't leave behind ?

Publiée par Soulmates sur Vendredi 29 mars 2019

Kotka otrzymała imię Nala, została zaszczepiona i zaczipowana. Otrzymała też swój własny paszport, by oficjalnie móc towarzyszyć Deanowi w podróży. A ponieważ głównym środkiem transportu mężczyzny jest rower, tak oto kot zaczął jeździć na rowerze.

Niezwykły tandem

View this post on Instagram

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Much better day cycling today, although they werent the best roads for Nala as she hates the bumps but i managed to keep her distracted by attacking her with a clothes peg! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ We had 1 big hill to climb but done that alot quicker than expected and then the desent down into Athens was beautiful, untouched mountains full of trees made it hard to pay attention to the road! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Once in the city we made a bee line to my greek familys house where we are going to stay and rest for a few days before we get the ferry over to Santorini ?? • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #adventurebybike #adventure #adventureseeker #travelblogging #beautyofcycling #cycletheworld #cycletouring #worldbybike #adventurecat #bicyclecafe #travel #cat #catsofinstagram #countryside #fields #flowers #happy #clothespeg #trek920 #trekbikes

A post shared by 1bike1world (@1bike1world) on

Pomysł, by podróżować z kotem na rowerze może wydawać się dość kontrowersyjny, ale Dean zapewnia, że on i Nala doskonale sobie radzą.

W rzeczywistości jest znacznie łatwiej, niż wyobraża sobie większość ludzi. Nala przez większość czasu grzecznie wygrzewa się na słońcu, a gdy jedziemy rowerem, po prostu zasypia – mówi Dean.

Oprócz szelek, Nala ma swoją specjalną sakiewkę na kierownicy, w której może bezpiecznie podróżować pod okiem swojego opiekuna. Dean przyznaje też, że czasami pozwala jej drzemać na ramieniu. W ten sposób przemierzają setki kilometrów, zatrzymując się co jakiś czas, by mężczyzna mógł zarobić na ich utrzymanie. Obecnie przebywają w Santorini, w Grecji, gdzie Dean prowadzi wycieczki kajakowe. Nala często do niego dołącza – chyba, że akurat bawi się na plaży – i jest podobno bardzo szczęśliwa.

View this post on Instagram

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ With no work on today and with it being cloudy and windy outside i used the day to get on top of some stuff for Nala.? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Ive purchased her a lifejacket for when she comes kayaking. Ive also been looking for a comfy bed for her for the days she doesnt and has to stay back at the base, if anyone has any good recommendations feel free to fire them forward? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ The rest of the day i was shown about the island by Tonys on his motorbike stopping for a bit to eat and a few beers before heading home to play with Nala down the beach! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ A nice chilled friday ✌ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ • #adventurecat #beach #nala #worldtour #traveltheworld #travelblogger #travel #cat #catsofinstagram #meow #adventurebybike #adventure #adventureseeker #travelblogging #adventurecat #love #happy #fun #photooftheday #cute #beautiful #life

A post shared by 1bike1world (@1bike1world) on

Relacje z podróży Deana i Nali można śledzić na Instagramie. Trzeba przyznać, że oboje wyglądają na całkiem zadowolonych z życia 😉

źródło: metro.co.uk

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments