Otyła kotka trafiła na obóz odchudzający


Otyłość to choroba cywilizacyjna, która dotyka nie tylko ludzi, ale również zwierzęta. Kotka Laila musiała trafić do specjalnej instytucji zajmującej się odchudzaniem zwierząt.

Otyłość to cywilizacyjna choroba, która dotyka nie tylko ludzi, ale również naszych domowych pupili. Bardzo duża ilość kotów domowych zmaga się z dodatkowymi kilogramami, niektóre są chorobliwie otyłe. Gdy kotka Laila dobiła do 23 kilogramów, trafiła na obóz odchudzający dla kotów.

Fat Laila

Laila to wyjątkowo pulchna kotka z Florydy, której historia poruszyła wielu internautów. Opiekunowie tłumaczą jej zamiłowanie do jedzenia tym, że głodowała, gdy była malutka. Lee i Sidney Ferinden znaleźli ją wiele lat temu w opłakanym stanie i postanowili przygarnąć. Nadmierne rozpieszczanie kotki doprowadziło jednak do tego, że aktualnie Laila zmaga się z ogromną otyłością. Nadprogramowe kilogramy nie tylko utrudniają jej codzienne funkcjonowanie, lecz mają też destrukcyjny wpływ na jej zdrowie.

Po rozmowie z weterynarzem opiekunowie zdecydowali się podjąć działania. Wysłali pupilkę na… obóz odchudzający dla kotów! W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje wiele miejsc, w których można odchudzić swojego zwierzaka. Powstała nawet specjalna instytucja – Stowarzyszenie Zapobiegania Otyłości Zwierząt, która zajmuje się tą kwestią. Jak widać, plaga otyłości dotyczy nie tylko ludzi.

Obóz odchudzający dla kotów

Oczywiście słowo „obóz” traktujemy z przymrożeniem oka. To swego rodzaju „spa” dla zwierząt, w którym kładzie się nacisk na zwiększenie ich aktywności fizycznej oraz zmianę diety. Dodatkowo proces odchudzania mają ułatwić profesjonalne masaże i inne zabiegi. Koty mają do dyspozycji m.in. basenik i bieżnie. Niestety, niektóre egzemplarze bardzo trudno namówić, by po niej spacerowały. Laila zdecydowanie woli na niej… leżeć.

Fat Laila’s second time at UF went well. A little hissing and a pooping, but everyone is unharmed.

Publiée par Fat Laila sur Mercredi 29 mai 2019

Fat Laila korzysta także z zabiegów w wodzie:

Here is Fat Laila on the treadmill. If you notice her ears and stance, she’s not afraid, or in pain, she just hates it a whole lot. We’d also like to thank some wonderful people from Cocainekitties, and David for making this possible.)

Publiée par Fat Laila sur Jeudi 13 juin 2019

W mediach społecznościowych postępy czarnej kotki śledzi wielu fanów. Laila ma ujmującą osobowość. Opiekunowie wciąż podkreślają, jak cudownym jest kotem.

Trzymamy kciuki, by grubej Laili udało się zrzucić nadmierne kilogramy. Niech jej przykład będzie ostrzeżeniem dla wszystkich opiekunów, którzy przekarmiają swoje zwierzęta. Otyłość jest niezwykle niebezpieczna i zdecydowanie uprzykrza codzienne życie zwierzaków.

Źródło: mentalfloss.com | fot. facebook.com/Fat-Laila

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments