Orangey – kotka gwiazda filmowa


Orangey to najbardziej znana kotka w historii kina. Grywała w filmach realizowanych w w latach 50. i 60., a do najbardziej znanych należy "Śniadanie u Tiffany'ego" z Audrey Hepburn w roli głównej.

Orangey to najbardziej znana kotka w historii kina. Grywała w filmach realizowanych w w latach 50. i 60., a do najbardziej znanych należy „Śniadanie u Tiffany’ego” z Audrey Hepburn w roli głównej. Orangey miała rude, pręgowane futro i biały krawat, ponadto zachwycano się jej smukłością i zwinnością

Trenerem kotki był Frank Inn, znany z tego, że aż 40 razy udało się jego podopiecznym zdobyć nagrodę Patsy, czyli odpowiednik Oscara dla zwierząt. Orangey została uhonorowana tą nagrodą dwukrotnie – pierwszy raz doceniono kotkę za rolę w filmie „Rhubarb” z 1951 roku, natomiast po raz kolejny – za kreację we wspomnianym wcześniej „Śniadaniu u Tiffany’edgo”. Nagrody przyznaje organizacja American Humane Association’s .

Kariera kotki trwała aż 15 lat – zagrała między innymi w filmach „This Island Earth”, „Człowiek, który najprawdopodobniej się zmniejsza” i „Village of the Giants”.
 

 

 

za: naTemat

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments