Pomóż swojemu kotu wrócić do domu

fot. Shutterstock

W Kalifornii w Stanach Zjednoczonych pewien kot odnalazł się po ponad 13 latach, a wszystko dzięki… czipowi, który właściciele mu wszczepili. To najlepszy dowód, że warto oznakować swoje zwierzę. Uchroń swojego kota przez zaginięciem.

W Kalifornii w Stanach Zjednoczonych pewien kot odnalazł się po ponad 13 latach, a wszystko dzięki… czipowi, który właściciele mu wszczepili.

To najlepszy dowód, że warto oznakować swoje zwierzę – bo może nam ono zaginąć, nawet jeśli jesteśmy bardzo opiekuńczym właścicielem. Czipowanie to zabieg bezbolesny, wykonywany w każdej przychodni weterynaryjnej. Za pomocą specjalnej igły lub implantera – „pistoletu” czip aplikuje się podskórnie w okolicach karku kota, między łopatkami lub w środkowej części szyi po jej lewej stronie. Ze względu na mikroskopijne rozmiary (12mm x 2.1mm) jego obecność jest nieodczuwalna dla zwierzaka. Każdy zaczipowany kot otrzymuje 15-cyfrowy kod. Cena zabiegu w zależności od regionu Polski waha się w granicach od 80 do 130 zł.

Jak zarejestrować zwierzę w bazie danych?

1. Gdy czipowanie zwierząt organizowane jest bezpłatnie przez miasto, wówczas urząd miasta lub dzielnicy rejestruje go we własnym systemie elektronicznej rejestracji i identyfikacji zwierząt.

2. U lekarza weterynarii, który współpracuje z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt i ma możliwość wpisu do bazy danych bądź posiada własną bazę danych.

3. Za pomocą formularza, online na stronach internetowych www.identyfikacja.pl www.oznakujpsa.pl https://animalum.um.warszawa.pl/login.asp http://www.czipy.pl/nusite/ http://www.indexel.com.pl/ http://www.idpet.info/  http://www.petbase.pl/ Rejestracja na własną rękę kosztuje około 10-30 zł.

4. W międzynarodowej bazie danych na stronie www.safe-animal.eu www.europetnet.com

Pamiętaj! W im większej liczbie miejsc zarejestrujesz swojego czworonożnego pupila, tym łatwiej będzie go później odnaleźć.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments