Quiz o kotach – czy rozpoznasz, co to za rasa?

fot. Shutterstock

Uważasz się za prawdziwego kociarza? Myślisz, że o mruczących pupilach wiesz wszystko? Zmierz się z naszym quizem o rasach.

Oto nasz quiz o kotach. Przed tobą 10 fragmentów zdjęć, a na nich charakterystyczne elementy budowy ciała lub ubarwienia kotów. Czy odgadniesz co to za rasa? Przygotuj sobie kartkę i długopis. Zapisuj odgadnięte rasy. Gdy dojdziesz to dziesiątego zdjęcia, przejdź do rozwiązania quizu. Życzymy powodzenia!

 

1. Nie wszystkie koty mogą się pochwalić bujną sierścią. W zamian od natury dostały aksamitną skórę. Im więcej znajduje się fałd na tej skórze, tym cenniejszy jest kot dla hodowli. Czy wiesz o jakiej rasie mowa?

fragment kociej skóry
fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

2. W przeciwieństwie do pierwszego zdjęcia, na tym fragmencie – zamiast skóry – zobaczyć możesz przepięknie ubarwioną sierść. Ten kot słynie z niej na całym świecie!

kocie umaszczenie
fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

3. Nie tylko sierść bądź jej brak jest dla kocich ras cechą wyróżniającą. Wszystkie elementy kociego ciałka stanowią o ich wyjątkowości. Czy potrafisz poznać tę rasę jedynie po charakterystycznie dużym uchu?

kocie ucho
fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

4. Płaski pyszczek jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech tej rasy. Już wiesz?

fot. Schutterstock

 

 

 

 

 

5. Koty słyną z tajemniczego spojrzenia. Kocie oczy skrywają wiele tajemnic. W tych błękitnych ślepkach można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Taki kolor to cecha charakterystyczna tej rasy.

fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

6. W przypadku tego zdjęcia na odpowiedź powinna nakierować cię otaczająca kota aura. Jest bowiem taka rasa, która lubuje się w śnieżnych klimatach.

kot w śniegu
fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

7. A co to za kłapouch? Tego kota charakteryzują opadające uszy. Sprawiają, że kociak wygląda na wiecznie zdziwionego.

kocie uszy
fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

8. Tu chyba nikt nie będzie miał problemu z odgadnięciem rasy?

futro kota
fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

9. Dla jakiej rasy charakterystyczne są duże uszy zakończone rysimi pędzelkami?

ucho kota
fot. Shutterstock

 

 

 

 

 

10. A na koniec… Do kogo należy ten piękny pyszczek?

Quiz o kotach

Jak ci poszedł nasz quiz o kotach? Czy jesteś kocim znawcą?  Sprawdź swój wynik tutaj, dowiedz się więcej o wymienionych rasach i koniecznie pochwal się swoim wynikami!

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments