ROZWIĄZANIE TESTU: Czy jesteś odpowiedzialnym opiekunem kota?


Świadomie dbasz o potrzeby swojego mruczka czy... tylko tak ci się wydaje? Czas się przekonać - sprawdź swój wynik testu!

Uczciwie odpowiedziałeś na wszystkie pytania i masz przed sobą podliczone punkty za poszczególne odpowiedzi? Świetnie – teraz możesz sprawdzić, czy rzeczywiście i do jakiego stopnia jesteś odpowiedzialnym opiekunem dla swojego pupila. Poniżej znajdziesz wyniki testu.

WYNIKI TESTU: Czy jesteś odpowiedzialnym opiekunem kota?

Na ile jesteś bliski ideału?

0-6 pkt – lekkomyślny i niedoinformowany

Niestety nie mamy dla ciebie dobrych informacji – z twoich odpowiedzi wynika, że brakuje ci podstawowej wiedzy o kotach. Chyba nie zdajesz też sobie sprawy z wielu zagrożeń, na jakie wystawiasz pupila… Chcemy wierzyć, że to zwykła niefrasobliwość – mimo to musisz coś z tym zrobić! Samo wzięcie mruczka do domu jeszcze nie czyni z ciebie dobrego opiekuna – trzeba się bardziej postarać, by można było powiedzieć, że zwierzak jest szczęśliwy i bezpieczny. Na szczęście możesz się łatwo poprawić – zainteresuj się zasadami zdrowego żywienia kota, wyeliminuj z domu zagrażające mu obiekty (np. toksyczne rośliny), zacznij czytać o kociej naturze i zachowaniu. Nie ma na co czekać – bierz się do pracy!

7-15 pkt – jest nieźle, ale może być lepiej

Widać, że starasz się jak najlepiej dbać o swojego mruczka i sporo wiesz o jego potrzebach. Czasem jednak ignorujesz pewne istotne kwestie – nie ze złej woli, ale np. z braku czasu bądź nie dość wyczerpującej wiedzy (coś dzwoni, ale nie zawsze wiesz, w którym kościele). Możliwe też, że nie do końca ufasz książkowym autorytetom i wolisz opierać się na doświadczeniach swoich i najbliższych – rozumiemy to, ale zachęcamy do większej otwartości. Twój kot prawdopodobnie ma się dobrze i nic poważnego mu nie zagraża, jednak niewiele potrzeba, by było mu jeszcze lepiej! 🙂

16-20 pkt – odpowiedzialny i troskliwy opiekun

Wygląda na to, że o kotach wiesz wszystko, a dobro twojego mruczka zawsze stawiasz na pierwszym miejscu – gratulacje! Wiesz, czego mu trzeba, by był zdrowy i szczęśliwy, a jeśli masz wątpliwości – nie wahasz się prosić o pomoc zawodowców. Twój kot jest zadbany i bezpieczny w waszym domu, który jest wolny od większości niebezpiecznych dla niego przedmiotów. Bijemy ci brawo i zachęcamy: tak trzymaj! Znajomi kociarze mogą śmiało brać z ciebie przykład!

Jaki jest twój wynik? Czy zgadasz się z werdyktem? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments