Z kawiarni do domu. Bezdomna kotka wybrała sobie opiekuna


Przyjaciół można poznać... wszędzie. Chociaż ta znajomość zaczęła się dość nietypowo, to dziś Basil i Sophie są nierozłączni.

Kiedy wybierał się do kawiarni, nie spodziewał się, że pozna tam swoją najwierniejszą i najlepszą przyjaciółkę. Basil Akwan pewnego dnia wrócił z nią do domu, bo tak zdecydowała. A tą przyjaciółką została urocza bezdomna kotka. No co, przecież mruczkowi się nie odmawia… Obecnie Sophie i Basil tworzą duet idealny.

Pod urokiem Sophie

Mężczyzna już podczas pierwszej wizyty w kawiarni miał przyjemność nawiązać relację z piękną kotką. Witała go za każdym razem, gdy tam przychodził, a gdy choć trochę się spóźniał, niecierpliwie wyczekiwała go na ławce. Basil, który jest miłośnikiem kotów, nie miał serca odmawiać kotce pieszczot. Między tą dwójką bardzo szybko nawiązała się więź, a codzienne spotkania tylko ją umocniły. Basil Akwan dał więc kotce na imię Sophie i przynosił jej różne smakołyki. W zamian za to ona dotrzymywała mu towarzystwa, a niekiedy nawet i wylegiwała się na jego laptopie.

Kiedy kot wybiera swoją ulubioną osobę…

Mężczyzna początkowo nie był pewny, czy kotka ma opiekuna, czy też samotnie błąka się w pobliżu kawiarni. Z czasem jednak stało się jasne, że Sophie jest bezdomna. Pewnego dnia, kiedy Basil Akwan wychodził już z kawiarni, kotka nie tylko za nim podążyła, ale też wskoczyła do jego samochodu. Był to dla niego znak, że Sophie wybrała go na swojego opiekuna.

Wskoczyła do mojego samochodu i od razu zdobyła moje serce – wspomina Basil Akwan.

Nierozerwalna więź

Mężczyzna zabrał Sophie do weterynarza, a następnie do swojego domu. Początkowo kotka podchodziła z rezerwą do nowego lokum, ale bardzo szybko się do niego przyzwyczaiła. Okazało się, że Sophie ma w sobie mnóstwo energii, uwielbia rozrabiać, budzić swojego opiekuna wczesnym rankiem, a także wspólnie z nim łapać promienie słoneczne. Kotka nie odstępuje Basila na krok. ”Jest nie tylko pieszczochem, ale też najlepszym, co mnie spotkało” – mówi mężczyzna.

źródło: www.lovemeow.com| zdjęcie główne: www.instagram.com/basilakwan

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments