Tajemnice niezwykłych kocich portretów Carli Davidson


"Shake cat" - tak nazwała swoją serię portretów mruczków amerykańska fotograf Carla Davidson.

Carla Davidson mieszka w Portland w Oregonie. Kilka lat temu pracowała w ogrodzie zoologicznym jako groomer i pomoc weterynaryjna. Wypadek samochodowy zmusił ją do zmiany zajęcia. W 2009 roku zajęła się fotografią. Do niedawna specjalizowała się w fotografowaniu psów. Ale i koty nie są jej obce. „Shake cat” – tak nazwała swoją serię portretów mruczków. I taki też tytuł nosi wydana niedawno książka ze zdjęciami jej autorstwa.

shake cat
fot. Carla Davidson

Carla Davidson zdradziła kilka tajemnic swojego warsztatu

Carla używa do pracy szybkich lamp błyskowych i aparatu cyfrowego Nikon D4. Ten sprzęt umożliwia jej zamrażanie w jednej klatce szybkiego ruchu zwierząt, tworząc niezwykłe i często zabawne portrety.

kot potrząsa głową
fot. Carla Davidson

Być może zastanawiacie się, ile godzin musiała czekać, aż kot potrząśnie głową, by Carla mogła zrobić TO zdjęcie. Wcale nie czekała. Po konsultacji z weterynarzami zaczęła podczas sesji stosować płyn do czyszczenia uszu przeznaczony dla kotów i psów. Bezpieczny dla zwierząt i dający szybko pożądany efekt.

kot potrząsa głową
fot. Carla Davidson

W studiu fotograficznym towarzyszy jej dwójka „technicznych” – techników weterynarii. Oprócz fachowego zakraplania kocich uszu pomagają Carli przygotować zwierzęta. Każda sesja zaczyna się bowiem od półgodzinnej zabawy. Dopiero wybawione koty trafiają przed światła studyjne, gdzie mają czyszczone uszy i przycinane pazurki. Zmęczone zabawą i rozgrzane lampami mruczki stają się bardziej senne i spokojne, lepiej współpracują. Zdjęcia powstają niejako przy okazji zabiegów pielęgnacyjnych.

czyszczenie uszu kota
fot. Carla Davidson

Jak twierdzi Carla, 70 procent fotografowanych przez nią kotów i tak potrzebuje czyszczenia uszu. Wiele z nich to koty czekające na adopcję. Profesjonalne zdjęcia dodatkowo pomagają im znaleźć nowe domy. W albumie znalazła się też jedna kocia gwiazda – Lil Bub.

Lil Bub
Lil Bub, fot. Carla Davidson

„Shake cat” to trzecia książka Carli Davidson. Wcześniej ukazały się „Shake” ze zdjęciami psów potrząsającymi głową i „Shake puppies” portretująca szczenięta.

źródło: Today.com

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments