Sztuczki tego kota podbijają internet! Zobacz je i ty


Widziałeś go już? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie nadrabiaj zaległości!

Trening kota? Świat tego jeszcze nie widział… Przecież te zwierzęta to urodzeni panowie na naszych włościach. Nie zniżają się do poziomu reagowania na jakieś tam komendy ku uciesze człowieka.

I tu możemy się zdziwić. Kotka Nipa wraz ze swoją opiekunką już od 2019 roku udowadniają światu, że trening kota może być świetną i dodatkowo efektowną zabawą. Pozwala on nawiązać więź z mruczkiem i zająć jego uwagę w wolnym czasie. To pomysł do rozważenia zarówno dla opiekunów kanapowych leni, jak i nadaktywnych mruczków. Jeśli chcesz poznać zasady udanego treningu kota, które zapewnią ci sukces, kliknij TUTAJ. A teraz poznaj Nipę i jej imponujące umiejętności!

Poznaj Nipę

Nipa nie jest zwyczajną kotką – to można o niej powiedzieć z pełnym przekonaniem. Tak się składa, że ta mruczka pracuje jako kot terapeuta dla osób starszych. Aby dobrze spełniała swoje zadanie, jej opiekunka nauczyła ją ponad pięćdziesięciu sztuczek. Kotka umie na przykład schodzić po schodach na stopach człowieka, jeździć na deskorolce czy turlać się na zawołanie.

Trening kota

Opiekunka Nipy stara się dzielić wyczynami kotki w internecie. Chce w ten sposób choć w części obalić jeden z najsłynniejszych mitów o kotach: że nie da się ich wyszkolić. Jak udało jej się osiągnąć takie rezultaty? Podstawą był pozytywny trening, którego nauczyła się w ośrodku Cat School. Umiejętności Nipy są zatem nie tylko efektem jej predyspozycji, ale też zaangażowania i fachowego podejścia jej opiekunki.

Ważną rzeczą, którą powinno się wiedzieć o kocim treningu już na samym początku, jest to, jaki jest jego cel. Nie zawsze musi to być nauczenie mruczka sztuczek – choć to świetna forma aktywności dla opiekuna i kota. Szkolenie kota może pomóc mu także pokonać różne trudności, np. lęki (w tym lęk separacyjny) czy napady, np. OCD. Ponadto wyszkolony mruczek staje się jeszcze lepszym towarzyszem, z którym życie zaczyna być o wiele bardziej harmonijne – to powinno zachęcić opiekunów kocich urwisów, które lubią napsocić.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nipa the talented cat 🐯 (@my.cat.got.talent)

Nipa w pracy – rozwiewamy wątpliwości

Wszystkich zaniepokojonych wykorzystywaniem mruczka do jakiejkolwiek formy pracy możemy od razu uspokoić. Kotka przebywa w bardzo dobrych warunkach, a podczas pracy z seniorami ma zapewniony spokój. Jednocześnie widać, że nie sprawia jej to przykrości. Nipa jest mruczką kontaktową i przyjacielską – chętnie nawiązuje nowe relacje i podtrzymuje te stare, a jej „podopieczni” odwdzięczają się jej tym samym. Koniecznie odwiedź jej profil na Instagramie i obserwuj, jakie niezwykłe życie może wieść kot. Może ty i twój kocurek będziecie następni?

źródło: Boredpanda | zdjęcie główne: my.cat.got.talent

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments