Zanim kupisz kota


Planujesz kupić kota? Przeczytaj ten poradnik. Kilka podstawowych informacji dla każdego... Ty razem artykuł nadesłany przez użytkownika serwisu :)

 

Planujesz kupić kota? Przeczytaj ten poradnik. Kilka podstawowych informacji dla każdego… Ty razem artykuł nadesłany przez użytkownika serwisu 🙂

Podstawowe informacje:

*Pierwsza, ważna sprawa – czy wszyscy domownicy godzą się na kota.

*Może być tak że któryś z domowników ma alergię na kocią sierść. Warto wiedzieć, że kot żyje 15 – 20 lat, dlatego należy pamiętać aby zapewnić mu przez ten długi czas opiekę!

*Jedzenie, czysta kuweta… Nie tylko to kotu potrzebne do sczęścia. Kot potrzebuje towarzystwa. To zwierzę stadne…

*Czyli jak powyżej powinniśmy mieć czas dla kota, aby nie czuł się samotny. Samotne koty często robią się złośliwe i agresywne. *Podobna rada – po powrocie z pracy również powinniśmy mieć czas dla naszego pupila. Takie codzienne ,,pogaduszki” mają duże znaczenie.

*Jeśli w domu jest kilka ludzi, i ktoś zostaje w domu przez większość dnia, kocio na pewno nie będzie człu się samotny. Jeśli jednak wracasz/wraciacie z pracy późno, warto zastanowić się nad wyborem drugiego kota. To powinno rozwiązać problem.

*Należy pamiętać, że koty długowłose potrzebują więcej zabiegów niż krótkowłose.

*Inna sprawa jest taka – kot potrzebuje się bawić. Warto mu kupić zabawki i jak już wspomniane – poświęcić mu czas…

*Jeśli myślicie że kot niw potrzebuje towarzystwa, to BARDZO SIĘ MYLICIE.

*Kota można bez problemu znaleść. Być może znajomi chcą oddać małe koty? Warto przyjąść taką ofertę. *I oczywiście na naszym portalu, też możemy adoptować kota =)

*Jeśli mieszkasz na wsi, to nie pozwól aby kot mieszkał w stodole lub w szopie. Jeśli nie sprzyjają warunki trzymania kota w domu – może w kotłowni…

*Kota możemy także adoptować ze schroniska. Może jest zaniedbany, ale jeśli adoptujesz taką kicię oznacza, że los kotów nie jest ci obojętny. To samo tyczy się kotów ,,przybłęd”.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments