8 typów kocich sportowców. Jakie dyscypliny uprawiają koty?

fot. Shutterstock

Mruczki są prawdziwymi atletami. Potrafią codziennie trenować i pobijać swoje własne rekordy. Poznajmy 8 typów kocich sportowców!

Koty są wręcz stworzone do sportu. Budowa ciała pozwala im osiągać najlepsze wyniki na domowym stadionie. Ich szybkości, precyzji i elastyczności dorównuje jedynie niezwykła zdolność spania od 12 do 16 godzin dziennie. Mruczki zdają sobie sprawę, że nie ma złotych medali za spanie, dlatego radzą sobie w inny sposób. Oto 8 typów kocich sportowców!

1. Gracz hokejowy

Gra w hokeja na lodzie polega na przesuwaniu krążka i wystrzeliwaniu go w bramkę drużyny przeciwnej. Chyba nikt nie jest bardziej naturalnie do tego przystosowany niż mruczek. Kot jak gdyby bez wysiłku wprawiający w ślizg zabawki to codzienny widok, z jakim właściciele mają do czynienia. Szczególnie gdy w domu są panele… Ojejku, wtedy ten obrazek naprawdę wygląda jak rodem z meczu hokeja na lodzie. Kocie łapy są szybkie i bezbłędne. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy mruczki faktycznie osiągałyby wysokie wyniki w tej dyscyplinie, po prostu zajrzyjcie pod kanapę czy lodówkę… Bramkaaaa!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez oliver (@oliverthescaredycat)

2. Zapaśnik

Wytrenowane do doskonałości tarzanie się po podłodze z innym mruczkiem sprawia, że kot staje się wytrawnym zapaśnikiem. Mruczki są zwinne, wytrwałe i niestraszne im upadki. Do uprawiania tej dyscypliny nie jest wymagany nawet drugi koci zawodnik. Miauczący zapaśnik zadowoli się sprowadzaniem swojej ulubionej zabawki „do parteru”, a następnie przygwożdżaniem jej do ziemi swym ciałem, tak by ewidentnie przegrała zawody w wrestlingu. W wypadku walki z zabawką kot zawsze wygrywa, więc nawet woli takiego przeciwnika, aniżeli drugiego mruczka na domowej arenie. Powalenie żywego rywala na ziemię wymaga jednak nieco więcej wysiłku… a po co aż nadto się przemęczać?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joy & Treasure + Sparkle too! (@joyandtreasure)

3. Sprinter

Jeśli wasze koty często zachowują się, jak gdyby miały nadwyżkę energii i latają po domu jak szalone, to chyba zgodzicie się, że bieganie to dyscyplina, w której mruczki wymiatają. Mogą przebiec z jednego końca mieszkania na drugi w mgnieniu oka – nawet nie zdążycie wyciągnąć stopera. Z pewnością postawiony i napuszony ogon oraz sporadyczne odgłosy wydawane podczas sprintu tylko podsycają atletyczne zapędy mruczków.

4. Skoczek wzwyż

Tylne nogi mruczków są bardzo silne, co pomaga im wykonywać gigantyczne skoki z podłogi na blat kuchenny i różne inne (często bardzo niedostępne) miejsca. Odległości, które pokonują w orientacji pionowej, naprawdę robią wrażenie. Ludzcy olimpijczycy powinni uczyć się od swoich zwierzęcych przyjaciół. Na pewno nie zaszkodziłoby im pooglądanie filmików z kotami, na których mruczki z taką gracją i lekkością odrywają się od ziemi.

5. Zawodnik w biegach przez płotki

Czasami nasze mruczki przypominają gazele… Z dużą prędkością oraz gracją przeskakują przeszkody, które napotkają na swojej drodze. Ich „biegi przez płotki” przybierają formę rozmaitych biegów: biegów przez krzesła, biegów przez kosz na śmieci, biegów przez właścicieli… Jedyną rzeczą, która może rozproszyć kota wymijającego przeszkody jest jedzenie (lub ćma).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Furgus (@furgus_the_cat_)

6. Bokser

Mruczki rodzą się z łapkami szybkimi jak błyskawica, a koci cel jest bezbłędny. Obserwowanie dwóch kotów „walczących” pięściami przypomina oglądanie meczu bokserskiego z miejsca VIP. Wiszące zabawki czy sznurki zwisające z drapaka nieraz mogą im posłużyć jako worek treningowy. Uważajcie również na wszystkie ozdoby, które rozwieszacie w mieszkaniu oraz na bombki choinkowe w okresie świąt – to potencjalne worki do trenowania boksu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Damien Plumb (@damienplumb)

7. Gimnastyk

Kiedy mruczki wybudzają się z drzemki, potrafią wydłużać swoje ciała w niebywały sposób, zanim przejdą do następnej aktywności. Codzienne rozciąganie i przeciąganie się sprawia, że nigdy nie tracą swej gibkości i elastyczności. Poza tym kto ma lepszą równowagę niż kot? Dla mruczka równoważnia byłaby bułką z masłem! Ciało kota może robić niebywałe rzeczy, które niewątpliwie cieszą oko widza. Wystarczy zerknąć, jak mruczki potrafią się wyginać podczas wylizywania się! Miauczący pupile to naprawdę profesjonalni gimnastycy i gimnastyczki.

8. Mistrz sztuk walki

Wschodnie sztuki walki wymagają ekstremalnego skupienia i bardzo szybkich ruchów. Jeśli kiedykolwiek widzieliście dwa walczące koty, to na pewno dostrzegliście moment, w którym jeden z mruczków wgapia w przeciwnika swoje spojrzenie, unosi łapę do ciosu, ale zaraz zatrzymuje się, by zbudować napięcie. Koty pozostają w tej pozycji przez chwilę, przez co wszyscy, którzy patrzą, oczekują z niecierpliwością na dalszy rozwój wypadków. I nagle… Łapa uderza i walka zaczyna się rozkręcać, aż do następnego chwilowego zawieszenia w czasie. Miauczący pupile potrafią walczyć jak prawdziwi wojownicy ninja!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kristen Lee Kelly (@klkinla)

A wasz mruczek? Uprawia jakiś sport? W której dyscyplinie mógłby zostać mistrzem świata?

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

źródło: https://www.catster.com/lifestyle/8-types-of-kitty-athletes

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments