REKLAMA
REKLAMA

08.01.2019

Możesz mieszkać między lwami!

author-avatar.svg

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

W tym domku możesz poczuć się, jak prawdziwy lwi król! Zlokalizowany w Południowej Afryce Lion House to wyjątkowy obiekt do wynajęcia, który pozwala turystom spędzić wakacje w środku rezerwatu przyrody. Nie brzmi przekonująco? No cóż, a czy informacja, że jest otoczony 77 dorosłymi lwami cię przekonuje? 

dom otoczony lwami

fot. https://www.airbnb.pl/rooms/18496010?guests=1&adults=1

REKLAMA

Wyobraź sobie, że budzisz się na dźwięk ryku lwa, wiedząc, że jedyną rzeczą, która oddziela cię od ogromnego kota jest… elektryczne ogrodzenie. Jeśli to brzmi jak coś, o czym zawsze marzyłeś, lepiej zacznij oszczędzać na pobyt w Lion House – samodzielnym domu z trzema sypialniami, położonym w środku rezerwatu przyrody w Harrismith w Południowej Afryce. Ale czy dom otoczony lwami jest naprawdę bezpieczny?

REKLAMA

Lion House, czyli dom otoczony lwami

Być może cena nie jest adekwatna do luksusów, jakich moglibyśmy się spodziewać za takie pieniądze. Miejsce to jednak oferuje coś, czego na próżno szukać gdzie indziej… Co takiego? To lwy – nie dwa czy trzy, ale aż… 77. Lion House jest jedną z najbardziej niesamowitych nieruchomości wymienianych na liście Airbnb. Odwiedzającym rezerwat pozwala nie tylko zbliżyć się do lwów, ale przede wszystkim zamieszkać wśród nich. Ponadto, wszelkie opłaty za rezerwację domu przeznaczone są na utrzymanie tych zwierząt. Według statystyk, z powodu polowań na lwy, kłusownictwa, utraty siedlisk i chorób zwierzęta te są zagrożone wyginięciem.

REKLAMA
REKLAMA

Goście mają możliwość żyć wśród lwów, obserwować ich naturalne zachowanie, zobaczyć interakcje zachodzące pomiędzy nimi. Jesteśmy wyjątkowi, ponieważ jesteśmy etycznym sanktuarium tych zwierząt – mówi Suzanne Scott, dyrektor ochrony rezerwatu przyrody.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Za ogrodzeniem

Bliżej być tych dzikich zwierząt już chyba się nie da. Według Airbnb pomieszkiwanie w tym domu jest całkowicie bezpieczne. Wszystko za sprawą elektrycznego ogrodzenia, które otacza ganek. Podobno na otwartym tarasie można nawet urządzić sobie grilla z obserwującymi twoje poczynania i wąchającymi smażone mięso lwami. Cóż, musicie przyznać, że mimo wszystko brzmi to… dość ryzykownie.

REKLAMA
REKLAMA

Jesteś bardzo blisko, mniej niż metr od lwa stojącego przy płocie. Od ganku jesteś dwa metry dalej. To sprawia, że czujesz, jakbyś żył wśród tych zwierząt, jakbyś był ich częścią. Najlepszą rzeczą jest jednak słuchanie nocnych ryków 77 lwów w tej przestrzeni. A jeśli dopisze ci szczęście, będziesz mógł zobaczyć również antylopy – zapewnia Suzanne Scott.

REKLAMA
REKLAMA

Dom otoczony lwami może pomieścić łącznie sześć osób. Opłaty za pobyt różnią się w zależności od terminów, ale ceny za dzień od osoby zaczynają się już od 260 zł. Chociaż brzmi to jak niezwykła przygoda, mamy jednak pewne wątpliwości, czy aby na pewno każdy mógłby spokojnie w nim zasnąć, kiedy w pobliżu krążą dorosłe lwy.

Źródło zdjęcia głównego: www.airbnb.pl

Źródło: www.odditycentral.com

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki (1).png

Pobierz darmowy poradnik!

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „Poznaj całą prawdę o kotach” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s