01.08.2019
5 rzeczy, które warto przynieść do schroniska
Magdalena Olesińska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Bezdomnych kotów w potrzebie jest naprawdę wiele. Wielu jest także ludzi o dobrym sercu, którzy chcieliby im pomóc, ale nie wiedzą jak… Podpowiadamy, co warto przynieść do schroniska.
fot. Shutterstock
Nie da się ukryć, że adopcja kota jest najwspanialszą formą pomocy. Aktualnie nie możesz sobie pozwolić na przygarnięcie mruczka? Nic straconego. Nie zapominaj, że istnieje jeszcze kilka innych sposobów, dzięki którym wesprzesz działania różnych fundacji. W tym tekście skupimy się jednak na rzeczach, które zapewne masz w domu, a które warto przynieść do schroniska.
Co warto przynieść do schroniska…
Zanim zrobisz przegląd swoich darów rzeczowych, zadzwoń najpierw do fundacji i zapytaj, czego aktualnie potrzebują. Możesz też zajrzeć na stronę danego schroniska, by dowiedzieć się o najważniejszych potrzebach. Rzeczach, które są przyjmowane, a które wręcz niechciane i zalegają jedynie w magazynach, narażając fundację na niepotrzebne koszty.
Pamiętaj też, że rzeczy, które oddajesz schroniskom, mają jeszcze długo posłużyć przebywającym tam zwierzętom. Nie przynoś darów, które są podarte czy zniszczone i nie będzie z nich żadnego pożytku.
1. Jedzenie
Kupiłeś zapas karmy, puszek lub innych smakołyków, ale okazało się, że kompletnie nie trafiły one w podniebienie twojego pupila? Nie wiesz co z tym zrobić? Możesz zanieść je do schroniska! Jedzenia nigdy za wiele. Nie przekazuj jednak produktów żywnościowych, które są otwarte bądź upłynęła ich data ważności.
Przed przywiezieniem żywności do schroniska możesz też zadzwonić i upewnić się, jaką karmą na co dzień pracownicy karmią swoich podopiecznych.
2. Akcesoria dla zwierząt
Niestety, do schronisk zwierzęta trafiają codziennie, ale już nie każde z nich codziennie znajduje nowy, kochający dom. Dlatego poza zapewnieniem podopiecznym jedzenia, ważne są również akcesoria np. miski. Schroniska zazwyczaj przyjmują jedynie metalowe, ponieważ nie tylko starczają na dłużej, ale przede wszystkim są bezpieczniejsze niż te plastikowe, które mogą się szybko zniszczyć, połamać i poranić zwierzę.
Co jeszcze warto przynieść do schroniska? Przydadzą się również łopatki do żwirku, szczotki czy grzebienie do czesania, cążki do obcinania pazurków, a także ubranka pooperacyjne.
3. Koce, ręczniki
Schroniska przyjmują poszewki na pościel, prześcieradła, koce czy ręczniki. Nie muszą być nowe, powinny jednak być czyste i nadawać się jeszcze do użytku. Sam przecież nie chciałbyś otrzymać darów, które są brudne czy podziurawione.
4. Zabawki
Każdy koci opiekun wie, że z mruczkiem należy się bawić. Karton twojego pupila jest po same brzegi wypełniony niezniszczonymi zabawkami, a on i tak najchętniej poluje na kilka z nich? Śmiało możesz te nieużywane przekazać schroniskowym kotom, które również – jak twój pupil – potrzebują stymulacji umysłowej i fizycznej.
5. Transportery
Będąc kocim opiekunem, zapewne doskonale już się przekonałeś o tym, jak bardzo przydatny jest transporter. Zwłaszcza w podróży do weterynarza. Wymieniłeś stary na nowy? Zanim jednak przekażesz transporter, upewnij się, że dane schronisko na pewno go potrzebuje. Upewnij się również, czy jest on w dobrym stanie i nie ma żadnego uszczerbku bądź wystających elementów, które mogłyby zranić kota.
Zobacz powiązane artykuły
27.09.2023
Najczęstsze przyczyny kaszlu u kota. Jak leczyć kota, który kaszle?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Twój kot wydaje z siebie dziwne dźwięki, które nieco przypominają charczenie i pojawiają się napadowo? Jest duże prawdopodobieństwo, że to kaszel. U kota nie zdarza się często, ale zawsze powinien wzbudzić naszą czujność.
undefined
25.09.2023
Plecak dla kota – tak czy nie?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Podoba się ludziom, ale co z kotami? Czy modny plecak zamiast tradycyjnego transporterka to na pewno dobry pomysł?
undefined
16.09.2023
Jak karać kota i go do siebie nie zrazić?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Karanie kota poprzez bicie czy krzyczenie jest niedozwolone. Jak więc ukarać nieposłusznego zwierzaka i odnieść sukces w jego wychowaniu?
undefined