09.06.2019
Co myśli o tobie twój kot?
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zapewne wiele czasu poświęcasz na myślenie o swoim pupilu: jak o niego zadbać, jak rozbawić, jak sprawić, by był szczęśliwy. Czas odwrócić sytuację i zastanowić się: co myśli o tobie kot?
fot. Shutterstock
Jesteś czasem ciekawy, co myśli o tobie kot? My też często się nad tym zastanawiamy – do tego stopnia, że postanowiliśmy spróbować odgadnąć kocie myśli. Poniżej znajdziesz pięć najczęstszych przykładów z życia, prezentujących prawdopodobne kocie postrzeganie naszej osoby… Z przymrużeniem oka ?
Gdy wychodzisz do pracy
Ilu z nas, wychodząc do pracy, odprowadza wzrokiem swojego pupila, leżącego wygodnie na poduszce i przewracającego się z boku na bok, z myślą: czemu nie jestem kotem? A czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, co futrzak sądzi o tym, że znikamy na kilka dobrych godzin? Prześledźmy codzienne zachowania futrzaka.
Absolutnym must have jest cykl: polowanie, złapanie ofiary, posiłek, mycie się i sen. A następnie – powtórka schematu. Dlatego łatwo domyślić się, że kilkugodzinne wyprawy służące łapaniu ofiary to norma w kocim świecie (z tego samego powodu zaleca się częste zabawy z kotem, kończące się posiłkiem – nawiązujemy wówczas do instynktu zwierzaka). Dlatego mruczek wcale nie zastanawia się nad tym, gdzie znikasz na tyle godzin, gdy de facto wychodzisz do pracy czy na uczelnię. On po prostu wie – wyruszasz na polowanie, zupełnie tak jak on!
Gdy wracasz z zakupów
A czy twoje polowanie kończy się sukcesem? Cóż, w jednym przypadku na pewno – kiedy po pracy wstępujesz do sklepu i wracasz z torbą pełną zakupów! W 4 na 5 przypadków zawiera ona coś smacznego. A już na pewno jedzenie, które pobudza koci węch: wędlinę, surowe mięso czy nawet kocią karmę! Wniosek, jaki wyciąga twój pupil: wow! Matka wróciła z udanej wyprawy! Jeszcze tylko inspekcja toreb i zaczynamy ucztę!
Gdy zjawiasz się w domu o 4 rano
Każdy z nas ma za sobą choć jedną sytuację, w której został przebudzony nad ranem dzikimi miaukami czy wrzaskami dobiegającymi z podwórka. Tak, to wychodzące mruczki toczyły walki o kocicę lub o terytorium. Kiedy zatem powracasz do domu nad ranem, będąc – nazwijmy to – lekko zmęczonym życiem ? , twój pupil stwierdza najpewniej, że właśnie to robiłeś całą noc – stoczyłeś walkę o teren. Zapewne również – im bardziej zmęczony i poturbowany wracasz – tym większa szansa, że uzna, iż bójka zakończyła się sukcesem ?
Kiedy wciąż śpisz, a jest już 6-7 rano
Mruczek patrzy na ciebie podejrzliwie. Jest 7 rano, kto jeszcze śpi w środku dnia? Sam jest na nogach już od 4 godzin i całym swoim jestestwem daje ci o tym znać! Od jakiegoś czasu miauczy, krzyczy i czegoś sobie życzy. Nie reagujesz. Co myśli o tobie kot?
Uważnie analizuje twoje zachowanie. Kiedy on nie ma siły ruszyć się w ciągu dnia nawet, jeśli ma w perspektywie posiłek (tak jak ty masz śniadanie), zazwyczaj oznacza to, że źle się czuje. Wniosek: Pewnie jesteś chory, bo kto śpi tyle czasu? Trzeba ci zatem pomóc. Kot przystępuje do fazy drugiej: deptania po śpiącym człowieku. Wie, że to uzdrawia raz-dwa! ?
Gdy bierzesz kąpiel
Zaskoczymy cię: twój kot nic wtedy nie myśli. Po prostu patrzy na ciebie z wypisanym na pyszczku znakiem zapytania i zadaje sobie pytanie: po co się tak męczyć i pozwalać się moczyć? Czy jest w tym jakiś głębszy sens? ?
A co myśli o tobie twój kot?
Co ty na to? Jak sądzisz, co myśli twój kot, obserwując cię w różnych życiowych sytuacjach? Podziel się z nami swoimi pomysłami w komentarzach!
Autor: Marta Martyniak
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
09.10.2024
Zostawianie kota samego w domu – o czym trzeba pamiętać?
Ten tekst przeczytasz w 7 minut
Zastanawiałeś się kiedyś, co robi twój kot, kiedy zostaje sam w domu? Jeśli myślisz, że całymi dniami śpi, to… masz rację. Ale tylko w połowie! Mruczkom przypisuje się często niezależność i powściągliwość. Nie znaczy to jednak, że czasami i one nie czują się samotne. Chociaż koty rzeczywiście radzą sobie z brakiem towarzystwa lepiej niż psy, jednak pozostawienie ich bez opieki również wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak się za to zabrać?
undefined
19.09.2024
Jakie wymagania powinna spełniać kocia kuweta?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Kuweta dla kota powinny być przede wszystkim wybrana z uwzględnieniem potrzeb twojego pupila, specyfiki miejsca, w którym ma stanąć, jak i twojej wygody. Dzisiaj nowoczesne rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę to na przykład funkcje samoczyszczenia się kuwet i wyposażenie ich w specjalistyczne filtry.
undefined
18.09.2024
Jak często sprzątać kuwetę kota?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Codziennie, dwa razy w tygodniu, raz na tydzień? Prawidłowa obsługa kociej kuwety jest nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.
undefined