20.03.2022
Jak zrobić hamak dla kota? Porady DIY
Pola Bajera
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zastanawialiście się kiedyś, jak zrobić hamak dla kota? Bujające się atrakcyjne legowisko może służyć zarówno do relaksu, jak i do zabawy. Do dzieła!
fot. Shutterstock
Zabawmy się w budowniczych i stwórzmy gadżet dla mruczka. Jak zrobić hamak dla kota? To bardzo proste, wystarczy trzymać się poniższych kroków, a atrakcyjne miejsce do wylegiwania się powstanie w mgnieniu oka! Próbujemy?
Jak zrobić hamak dla kota? DIY w trzech krokach
Będziesz potrzebować:
- niepotrzebnej koszulki,
- nożyczek,
- krzesła
- i… dobrego humoru.
1. Użyj starej koszulki
Nie uwierzysz, ale… do wykonania hamaka dla mruczka posłuży niepotrzebna koszulka! Najlepiej, by była dość spora (to od jej wielkości zależy, czy hamak zapadnie się w dół). Znajdź taką w swojej szafie lub zabierz niepotrzebny zużyty T-shirt partnerowi bądź partnerce (na pewno nie zauważy!). Przy pomocy nożyczek rozetnij części na ramionach, tak by pozbyć się rękawków z obydwu stron. Pierwszy etap za nami! Jednak to nie koniec cięcia – teraz złap za dolną część koszulki i rozetnij ją po bokach z dwóch stron, tak na długość ok. 15-20 centymetrów. Tylko nie przetnij koszulki na całej długości, bo wtedy skończysz z dwoma kawałkami materiału, a tego nie chcemy. No i… voila!
2. Wykorzystaj krzesło
Teraz musisz zawiązać końce koszulki wokół nóg krzesła. Najlepiej, by było to siedzisko z dodatkowymi poziomymi belkami łączącymi nogi. Ważne, żeby przekładać materiał nad belkami. Zawiąż 4 podwójne węzły. I… już prawie gotowe.
3. Ostateczne poprawki
Na sam koniec popraw nowo powstały hamak ręką, tak by zapadał się w dół, jak na tego rodzaju legowisko przystało. Możesz wymościć dno wiszącego łóżka jakąś dodatkową poduszeczką bądź malutkim kocykiem. Jednak już sam hamak dostarczy kotu mnóstwa frajdy i wygody zarazem, w zależności od jego nastroju.
Hamak dla kota DIY – zatrudnij pomocnika
Możesz zaangażować kota w proces powstawania wiszącego legowiska. Jak widzimy na filmiku instruktażowym, mruczek będący modelem pokazowym wydaje się być bardzo zainteresowany tworzeniem nowego gadżetu. Materiał i tworzące się na kocich oczach węzły to doskonała okazja do zabawy. To samo mówi komentarz pod filmikiem: „Uwielbiam filmiki DIY dla kotów, gdzie kociak także jest częścią procesu” (@Ratna Sadal). Inny komentarz potwierdza prostotę tego sposobu na wykonanie hamaka: „Uwielbiam to! Takie proste, ale i efektywne. Dzięki za wideo! :)” (@amber fester).
Powyższe komentarze powinny jeszcze bardziej zachęcić cię do samodzielnego stworzenia hamaka dla twojego mruczka. By wykonać takie wiszące łóżeczko, wcale nie potrzeba wiele, a może ono przynieść kotu mnóstwo frajdy, zarówno podczas wspólnego wykonywania go, jak i później – w czasie użytkowania hamaka przez pupila. Poniżej umieszczamy przykładowe zdjęcia kilku przeszczęśliwych kotów w swoich hamakach. Twój mruczek może do nich dołączyć już wkrótce!
Mam na imię Pola. Ukończyłam Filologię Polską na UW, a obecnie kontynuuję ten kierunek na studiach magisterskich. Zaczęłam też drugie studia z Hispanistyki. Uwielbiam zwierzęta, podróże, kuchnie świata i poezję – piszę też swoją własną. Moja ulubiona rasa kota to devon rex.
Zobacz powiązane artykuły
29.09.2023
Czy czipowanie zastąpi lokalizator GPS dla kota?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Coraz częściej odpowiedzialni opiekunowie kotów dbają o ich zaczipowanie. Z pewnością pomaga to odnaleźć właściciela w przypadku zaginięcia pupila. Na rynku pojawiły się również lokalizatory GPS dla kota. Czy zastąpią one tradycyjne czipowanie? A może wręcz przeciwnie – skoro nasz kot ma czipa, to GPS jest zbędnym gadżetem? Poznaj różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami!
undefined
25.09.2023
Plecak dla kota – tak czy nie?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Podoba się ludziom, ale co z kotami? Czy modny plecak zamiast tradycyjnego transporterka to na pewno dobry pomysł?
undefined
16.09.2023
Adopcja kota do domu wychodzącego – dlaczego to zły pomysł?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Jak powiadają, ludzie dzielą się na dwie grupy: kociarzy i psiarzy. My jednak uważamy, że ludzie dzielą się na tych, którzy potrafią i chcą słuchać, rozumieć, uczyć się oraz osoby obojętne na to, co je otacza. Mamy szczęście zaliczać się do tej pierwszej grupy, a skoro sięgasz po ten artykuł – to ty również.
undefined