5 pomysłów na kocie DIY z dzieckiem!

fot. Shutterstock

Rozwijaj dziecięcą kreatywność i zachęć do wspólnej zabawy!

Dziecko i kot mogą tworzyć naprawdę zgraną paczkę. Warto im w tym pomóc! Czy wiesz, że możesz w prosty i ciekawy sposób rozbudzić w swoim maluchu zarówno kreatywność, jak i poczucie odpowiedzialności za mruczka? Fantastycznym sposobem jest zaproponowanie, by dziecko własnoręcznie wykonało coś dla kota. Co to może być? Skorzystaj z naszych inspiracji! A TUTAJ znajdziesz 6 cennych porad, jak bezpiecznie bawić się z kotem.

1. Zabawka z rolki po papierze

Chyba nie ma szybszego i prostszego pomysłu na zabawkę DIY dla kota. Twoje dziecko wykona ją samo bez żadnego problemu. Co trzeba przygotować?

Dziecko i kot mogą tworzyć naprawdę zgraną paczkę. A czy wiesz, że możesz w prosty i ciekawy sposób rozbudzić w swoim maluchu zarówno kreatywność, jak i poczucie odpowiedzialności za mruczka?
rys. Koty.pl
  • rolkę po papierze toaletowym
  • nożyczki
  • opcjonalnie małe, suche smaczki

Wykonanie

Rolkę po papierze trzeba pociąć na cienkie kółka. Następnie nałożyć je jedno na drugie tak, by utworzyły kulę. Przed skończeniem pracy można wrzucić do środka kilka chrupków, żeby kot mógł zająć się wyciąganiem ich ze środka. Miłej zabawy! Twoje dziecko i kot na pewno będą zachwyceni.

2. Mata węchowa

Zabawy węchowe są bardzo dobrą praktyką, dzięki której mruczki się nie rozleniwiają i pozostają ciekawskie. Ten koci gadżet może w łatwy sposób wykonać twoje dziecko. Czego potrzebuje?

Dziecko i kot mogą tworzyć naprawdę zgraną paczkę. A czy wiesz, że możesz w prosty i ciekawy sposób rozbudzić w swoim maluchu zarówno kreatywność, jak i poczucie odpowiedzialności za mruczka?
rys. Koty.pl
  • kawałek sztywnego materiału lub kartonu (zależy, z czego chcecie wykonać matę)
  • kilka motków grubej włóczki lub wełny
  • kółka wycięte z kartonu (średnica około 8cm)
  • duża igła i nić

Wykonanie

Pierwszym krokiem jest wykonanie kilku bąbelków z włóczki. Pamiętasz, jak robiło się je na lekcjach techniki? Jeśli nie, skorzystaj z instrukcji w filmiku! Kiedy bąbelki są już gotowe, za pomocą igły i nici przymocuj je gęsto na macie. Gotowe! Teraz wystarczy ukryć w macie przysmaki i patrzeć, jak mruczek się bawi!

3. Domek z kartonu (dziecko i kot mogą bawić się razem!)

Tu chyba nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć… Dziecko i kot ograniczeni są tylko fantazją! Weźcie duuuży karton, wytnijcie w nim okna i drzwi. Następnie wspólnie pomalujcie rezydencję. To może być wiejska chatka, stacja kosmiczna, zamek albo cukiernia – co tylko chcecie! Wewnątrz można ustawić elementy wyposażenia, np. legowisko dla mruczka i poduszki dla dziecka, zabawki, latarkę w roli świecznika itp. Niech najmniejsi w domu mają swoją tajną bazę!

Przejdź dalej i zainspiruj się kolejnymi propozycjami DIY!

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments