29.03.2019
5 kocich zajęć na dłuższe dni po wiosennej zmianie czasu
Agata Kufel
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy dłuższych, wiosennych dni. Czy nasze koty również?
fot. Shutterstock
Wyobrażamy sobie, że tak – ostatecznie „dodatkowe” godziny dają dodatkowe możliwości. Wiemy to doskonale, bo sami jesteśmy na ogół bardziej aktywni w okresie wiosenno-letnim niż jesienno-zimowym. Wielu z nas już teraz planuje, co będzie robić, gdy o 18 nie będzie jeszcze ciemno. Co na to nasi pupile? Kot i dłuższy dzień – co może wyniknąć z tego połączenia?
Kot i dłuższy dzień
Wiadomo, że zmiana czasu nie pozostaje bez wpływu na nasze domowe zwierzęta. Ceniące rutynę koty mogą przez pewien czas czuć się zdezorientowane przesuniętymi godzinami. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ, tymczasem podejdźmy do zagadnienia od innej strony. Na co twój kot mógłby wykorzystać dodatkowe godziny podczas dłuższych, wiosennych dni? Poniżej typujemy 5 pomysłów, które mogłyby przypaść mu do gustu 😉
1. Dodatkowa drzemka
Bo właściwie… dlaczego nie? Nie jest tajemnicą, że koty poświęcają na sen naprawdę dużo czasu. Dodatkowa godzinka nie zrobi dużej różnicy – a przecież tak miło się drzemie w promieniach wiosennego słoneczka. I oczywiście później będzie więcej energii do spożytkowania w nocy…
2. Domowa inwentaryzacja
Dłuższy dzień to więcej czasu na zabawę, ale też na… odszukanie dawno zaginionych zabawek. Może już czas wydobyć (oczywiście z pomocą opiekuna) piszczącą myszkę, która od pół roku tkwi pod kanapą? Albo wyjąć spod łóżka gumową piłeczkę? Ileż będzie radości, gdy uda się odzyskać taką starą-nową zabawkę.
3. Dłuższa kąpiel
Pielęgnacja futerka to bardzo ważna sprawa, której trzeba poświęcać odpowiednio dużo uwagi. Dłuższe dni stwarzają okazję do bardziej starannego mycia. To może się przydać, biorąc pod uwagę, że zawsze trafi się jakiś człowiek, który pogłaszcze kota i popsuje cały efekt.
4. Doskonalenie technik manipulacji
Kot i dłuższy dzień – co to oznacza? Więcej czasu dla mruczka, by mógł jeszcze skuteczniej „wytresować” swojego człowieka 😉 Można np. sprawdzić, po jakim czasie miauczenia w (niekoniecznie pustej) misce pojawi się coś nowego. Albo udoskonalić technikę „pukania” do zamkniętych drzwi łazienki, ewentualnie sprawdzić, czy zrzucenie szklanki z wodą zmotywuje opiekuna do wstania z łóżka… Obserwować, wyciągać wnioski, wdrażać nowe rozwiązania – by żyło się jeszcze przyjemniej.
5. Spacer
Cieplejsze i dłuższe dni, ćwierkające ptaszki, wzrastająca trawa – czemu z tego nie skorzystać? Kontrolowany, popołudniowy spacer na smyczy urozmaici dzień i kota, i jego opiekuna. Naukę poruszania się na smyczy warto zacząć już teraz, by bez przeszkód cieszyć się wyjściami gdy zrobi się naprawdę wiosennie.
A na co twój kot wykorzystuje dłuższe dni? Jakie są twoje obserwacje? Może dodałbyś jakiś punkt do naszej listy? Czekamy na komentarze!
Polecane przez redakcję
Reklama
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
29.05.2023
Fontanna dla kota. Kiedy będzie potrzebna i jaka wybrać?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Czy fontanna dla kota to kolejny wymysł firm zoologicznych, które chcą jedynie zarobić, wciskając nam niepotrzebne gadżety? Nie! Fontanna dla kota to świetny pomysł i nieoceniona pomoc w dbaniu o kocie nawodnienie.
undefined
18.05.2023
Woliera dla kota - dlaczego warto ją mieć?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Woliera to spełnienie marzeń niejednego kota. Stanowi bezpieczny azyl, w którym zwierzę może poczuć zew wolności i zaspokajać swoje instynkty na świeżym powietrzu.
undefined
12.05.2023
Dlaczego koty na nas śpią? To nie kaprys - mają naprawdę dobre powody!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Dawne przesądy mówiły, że kot śpi na tobie, by kraść oddech. No cóż… nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością.
undefined