11.09.2021
Może zająć się mruczkiem – nakarmić go i się z nim pobawić, gdy cię nie ma. Kto? Robot dla kota
Pola Bajera
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Robot dla kota dokarmia go, monitoruje jego działania i zabawia pupila, zaciekawiając swoim mechanicznym ramieniem.
fot. Shutterstock
Zespół pracował nad robotem o nazwie Rocki aż dwa lata i usprawniał jego działanie. To urządzenie nagrywa twojego kota, bawi się z nim przy użyciu mechanicznego ramienia, a także ma opcję dokarmiania mruczka, jeżeli zaszłaby taka potrzeba. Zastanawialiście się kiedyś, co robi wasz kot, gdy nie ma was w domu? Albo czy zdążycie wrócić z pracy mimo korków i dać mruczkowi coś przekąsić o odpowiedniej porze? Ten robot dla kota wyręczy was w tych kwestiach!
Mobilny monitoring
Oko kamery w centrum robota nadaje mu wygląd mitologicznego cyklopa. Oprócz tego urządzenie przypomina kosmitę. Co ważne, robot jest niezwykle mobilny. Może doganiać mruczka w bardzo szybkim tempie oraz poruszać się w dowolnym kierunku – nawet bez odwracania się – za sprawą specjalnych kół. Ta niesamowita ruchliwość z pewnością pomoże w kontrolowaniu pupila. Ponadto nie musimy się martwić o przedwczesne rozładowanie baterii, ponieważ jest ona bardzo wydajna… Robota zaprojektowano tak, by mógł działać od kilku dni do tygodnia bez potrzeby ponownego ładowania (w trybie czuwania dałby radę funkcjonować nawet do miesiąca). Dodatkowo właściciel może wchodzić w zdalną interakcję ze swoim mruczkiem dzięki specjalnej aplikacji. Można kontrolować kota raz na jakiś czas i zupełnie nieistotne jest to, gdzie właściciel aktualnie przebywa, jeśli ma dostęp do internetu.
Robot dla kota bawi i karmi
Urządzenie może dokarmiać kota pod nieobecność jego właściciela. Istnieje opcja nagradzania kota za dobre zachowanie poprzez aplikację. Wówczas urządzenie samodzielnie da mruczkowi chrupki do przekąszenia. Skrytka na smaczki ma aż 15 komór, a to dostatecznie dużo miejsca na przekąski dla pupila podczas naszego wyjścia z domu. Mruczek będzie starał się dobrze zachowywać również pod naszą nieobecność, żeby otrzymać jedzeniową nagrodę od robota. Rocki uwolni snaki ze skrytek w odpowiednim, wybranym przez nas momencie.
Masa frajdy
Mechaniczne ramię robota dostarczy twojemu mruczkowi mnóstwo uciech. Można zamontować na nim różne rodzaje zabawek, a domyślną opcją jest laser. Jego światło ma zaciekawić kota oraz jednocześnie zachęcić do dzikiej pogoni. Dodatkowe zabawki do zamontowania są stopniowo dodawane do sekcji akcesoriów dostępnych u dystrybutora (np. piórka czy rzeczy do żucia). Można także wykonać zabawkę samodzielnie i ją przyczepić, co często okazuje się nawet lepsze ze względu na dopasowanie do konkretnego zwierzaka. Producenci sugerują przywiązanie autorskiej zabawki do ramienia robota.
Co wy na to?
Rocki kosztuje 199 dol. (ok. 765 zł). Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że może zajmować się kotem nieustannie i nas w tym wyręczać, to nie. No i jest znacznie tańszy niż petsitter. Pytanie tylko, czy na pewno byśmy chcieli, by zwierzak nawiązał silniejszą więź z jeżdżącym automatem niż z człowiekiem… A może to znak czasów i nie ma się czym martwić? Jak sądzicie?
Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!
źródło: https://www.rockirobot.com/ | zdjęcia: https://www.instagram.com/rockicompanion/
Mam na imię Pola. Ukończyłam Filologię Polską na UW, a obecnie kontynuuję ten kierunek na studiach magisterskich. Zaczęłam też drugie studia z Hispanistyki. Uwielbiam zwierzęta, podróże, kuchnie świata i poezję – piszę też swoją własną. Moja ulubiona rasa kota to devon rex.
Zobacz powiązane artykuły
26.07.2024
Jaki drapak dla kota wybrać?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Idealnie dobrany drapak dla kota stanowi źródło niezbędnej aktywności i rozrywki dla futrzaka, zaspokajając jego podstawowe potrzeby. Jaki drapak dla kota wybrać? Czym powinien cechować się odpowiedni drapak dla Twojego kota i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?
undefined
23.07.2024
8 rzeczy, o których wiedzą tylko opiekunowie kotów
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jesteś opiekunem kota? Czy zauważyłeś, że kiedy dzielisz cały swój świat z miauczącym czworonogiem, zaczynasz pewne rzeczy postrzegać nieco inaczej?
undefined
08.07.2024
Koty też potrafią! Jak efektywnie szkolić i trenować kota?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Znany z indywidualizmu i uporu, a więc przysłowiowego chodzenia własnymi drogami, kot domowy raczej nie kojarzy nam się z posłuszeństwem czy wykonywaniem zabawnych sztuczek. To wyobrażenie jednak nieco mija się z prawdą. Koty jak najbardziej można szkolić i uczyć rozmaitych zachowań - ważne, by nauka sprawiała przyjemność obu stronom! Jak efektywnie ćwiczyć ze swoim kotem i jakie może to przynieść korzyści? Dowiedz się z nami!
undefined