10 cech świadczących o tym, że bliżej ci do kotów niż do ludzi


Myślisz sobie czasem, że mógłbyś urodzić się kotem? A może podejrzewasz, że byłeś kotem w poprzednim wcieleniu? Sprawdź, czy masz rację ;)

Wielu z nas uwielbia koty, ale niektórzy uważają, że dogadują się z nimi lepiej od innych. Co więcej, są osoby, które dostrzegają u siebie typowo kocie cechy i w związku z tym żartują, że prawdopodobnie były kotami w poprzednim wcieleniu. Czy jesteś jedną z nich? Poniżej wymieniamy 10 cech, które mogą świadczyć o tym, że bliżej ci do kotów niż do ludzi. Zerknij – być może dowiesz się na swój temat czegoś, co cię zaskoczy 😉

1. Twoje ulubione zajęcie to drzemka…

Każda okazja jest dla ciebie dobra, by „przyciąć komara”? Nie masz problemu z zasypianiem w różnych miejscach i okolicznościach? Gratulujemy – jesteś w całkiem dobrym (bo kocim!) towarzystwie 😉

2. …za to w nocy lubisz działać

O ile za dnia nie zawsze udaje ci się zachować pełne skupienie, po zapadnięciu zmroku masz zwykle przypływ energii. Wówczas nadrabiasz zaległości w pracy i – ku utrapieniu rodziny – przez długi czas wcale nie chce ci się spać. Czasem aż do poranka.

3. Na ogół uchodzisz za uroczą osobę, ale…

…masz też drugie, bardziej mroczne oblicze! Mało który z twoich znajomych wie, co to naprawdę oznacza, ale większość podskórnie wyczuwa, że lepiej z tobą nie zadzierać.

4. Miewasz wahania nastrojów

W ciągu kilku sekund potrafisz przejść od euforii do irytacji, by następnie pogrążyć się w otępieniu. Fakt, że masz zmienne humory, jest powszechnie znany w twoim otoczeniu –  inni mówią o tobie, że „ten typ tak ma”. Nie wiedzą, że w rzeczywistości bliżej ci do kotów niż do ludzi…

5. Lubisz być w centrum uwagi, ALE…

…tylko wtedy, gdy masz na to akurat ochotę. Do tego wyłącznie na własnych warunkach i w granicach rozsądku – chętnie wysłuchasz komplementów, ale nie przepadasz za tzw. klepaniem po plecach.

6. Niektórzy uważają, że jesteś snobem…

…bo bywasz wybredny w kontaktach towarzyskich. Mówiąc wprost: nie spotykasz się z byle kim. Masz swoje grono zaufanych osób, które rzeczywiście lubisz i to z nimi spędzasz czas. Nie marnujesz go na wyjścia z przypadkowymi ludźmi.

7. Nie lubisz zmian

Masz swoje przyzwyczajenia i rytuały, które sprawiają, że każdy dzień jest przyjemnie przewidywalny. Gdy coś narusza ten porządek, odczuwasz niepokój, ale raczej nie dajesz tego po sobie poznać.

8. Nie masz w zwyczaju dzielić się jedzeniem

Wprost nie znosisz, gdy np. ktoś beztrosko częstuje się twoimi frytkami, nawet, jeśli najpierw zapyta. Z najwyższym trudem powściągasz irytację w takich sytuacjach. Z drugiej strony chętnie przyjmujesz poczęstunek od innych…

9. Łatwo cię przestraszyć

Nagły hałas czy nieoczekiwany ruch w polu widzenia potrafi nie raz napędzić ci niezłego stracha. Z tego powodu raczej nie lubisz gwałtownych, głośnych ludzi, którzy zachowują się w nieprzewidywalny sposób.

10. Nie lubisz konfliktów, ale w razie potrzeby potrafisz walczyć!

Z natury skłaniasz się ku pokojowym rozwiązaniom, ale gdy zajdzie taka potrzeba, umiesz pokazać pazury. Nie pozwolisz, by ktoś ci zaszkodził i nie poniósł odpowiednich konsekwencji.

Czy bliżej ci do kotów niż do ludzi?

Ile z wymienionych wyżej cech możesz swobodnie sobie przypisać? A może tak czy inaczej po prostu czujesz się „kocim człowiekiem”? 🙂 Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments