Ten kot uwielbia pieniądze! Na jego zamiłowaniu korzystają potrzebujący


Ten kot wyjątkowo lubi szeleszczące banknoty. Dzięki opiekunom może realizować swoją pasję i przy okazji pomagać innym!

Koty, tak jak ludzie, mają swoje pasje. Oczywiście największą z nich jest polowanie – jednak niektóre mruczki specjalizują się w nietypowych zdobyczach. Znamy kocich miłośników obuwia, a także zapalonych florystów, ale Sir Whines-A-Lot (od pewnego czasu znany jako Cashnip Kitty) ma gust bardzo zbliżony do ludzkiego. Zamieszkały w Tulsie kocur uwielbia zbierać… pieniądze. Dosłownie i w przenośni.

Sir Whines-A-Lot, czyli Cashnip Kitty

Postawny pręgus o imponującym, puszystym futerku na co dzień spędza czas w firmie marketingowej GuRuStu, która należy do jego opiekunów. Lubi wygrzewać się w słońcu wpadającym przez przeszklone drzwi lokalu, zwracając na siebie uwagę przechodniów. Szybko wyszło na jaw, że przy okazji chętnie wchodzi z nimi w interakcje…

Któregoś dnia opiekun kota zorientował się, że jego pupil beztrosko bawi się… pieniędzmi. Skąd je wziął? Wystarczyło trochę poobserwować. Okazało się, że przechodzący ulicą ludzie wsuwają banknoty w szczeliny między drzwiami, by w ten sposób zwrócić na siebie uwagę mruczka. Ten zaś ochoczo bierze udział w zabawie, wciągając łapkami „szeleszczące papierki” do środka. Chyba nie musimy dodawać, że raczej ich nie oddaje.

View this post on Instagram

#slomo #cashnipkitty at 3rd and Kenosha in downtown Tulsa. All donations go to Day Center for the Homeless . . . and he’ll gladly handle your donation for you!

A post shared by Dave Davis (@reporterdave6) on

Koci Robin Hood

Po tym, jak opiekunowie kocura sfilmowali jego wybryki i zamieścili je w internecie, Sir Whines-A-Lot stał się bardzo popularny w okolicy. Ludzie, którzy dotychczas o nim nie słyszeli, zaczęli przychodzić specjalnie po to, by wrzucić mu przez drzwi trochę pieniędzy. Wszystko to sprawiło, że kocur zyskał nowe imię – Cashnip Kitty (z ang. cash – gotówka, nip – slangowe określenie kradzieży, inaczej: „zwinąć coś”). Niektórzy jednak wolą nazywać go kocim Robin Hoodem, bo od dłuższego czasu zbierane przez mruczka pieniądze są przekazywane na cele charytatywne. To się nazywa łączyć przyjemne z pożytecznym!

Stuart McDaniel, właściciel firmy GuRuStu i opiekun Cashnip Kitty postanowił wykorzystać talent swojego pupila do zbierania gotówki, by wesprzeć m.in. lokalne centrum pomocy osobom bezdomnym.

Mając biuro w centrum, widzimy na co dzień wielu potrzebujących, którzy odwiedzają różne organizacje non-profit. Wielu z tych ludzi zatrzymuje się przed naszą firmą tylko po to, by przywitać się z naszym kotem – nie przeszkadzają nam, po prostu przystają, by mu pomachać i powiedzieć „cześć”. Dlatego zdecydowaliśmy, że chcemy im pomóc – wyjaśnia Stuart.

Lokalny bohater

Cashnip Kitty jest dziś całkiem znaną postacią – ma swoją stronę na Facebooku i z powodzeniem kontynuuje zbiórki. Wygląda na to, że wszyscy w tym układzie są zadowoleni. Mruczek cieszy się, bo codziennie wielu ludzi poświęca mu uwagę i zapewnia zabawę, a jego „łupy” zapewniają wsparcie potrzebującym. Jesteśmy tylko ciekawi, czy zdarzają się jakieś „straty” w interesie, gdy Cashnip Kitty zbyt ochoczo używa ząbków lub pazurków 😉

Słyszeliście o Cashnip Kitty? A może należycie do jego fanów?

źródło: lovemeow.com

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments