5 rzeczy, których nigdy nie zrobi twój kot – nawet za chrupy!


Mruczki to urodzeni indywidualiści, a w dodatku straszne uparciuchy! Jeśli nie mają na coś ochoty - zwyczajnie tego nie zrobią.

Czego twój kot nie zrobi nawet w zamian za najpyszniejsze chrupy? Poniżej przedstawiamy listę utworzona na podstawie osobistych obserwacji 😉

Nie zmieni miejsca, w którym śpi

A nawet będzie go bronił jak fortecy! Koty to terytorialne zwierzęta, więc jeśli mruczek upodoba sobie szczególnie jakieś miejsce i zaanektuje je jako „swoją” przestrzeń – zapomnij o tym, że zmieni zdanie nawet, jeśli będziesz go kusić największymi przysmakami! Ewentualne na chwilę zejdzie z łoża, by zjeść to, co dobre, a następnie powróci do swojej pierwotnej lokalizacji. Najlepiej wiedzą to ci z nas, którzy nie mają serca przeganiać kotów w nocy z poduszek, więc wolą spać bez nich. W końcu futrzak to król całego domu!

Nie wskoczy do wody

Są koty, które kochają wylewanie wody z miski, a także maczanie łapek w wodzie. Bardzo rzadko trafia się jednak mruczek, który kocha pływać i bez wahania, zachęcony przysmakami, zaryzykuje choćby zmoczenie ogona, aby otrzymać ulubiony przysmak. Jeśli nie wierzysz, zrób test. Wrzuć do wanny pełnej wody chrupka i patrz, jak chętnie twój kot do niej wskakuje lub próbuje choćby wyłowić łapką… Powodzenia! ?

Nie wykona sztuczki, jeśli sobie tego nie życzy

Kot nie przybiegnie do ciebie, jeśli nie ma na to ochoty, choć najpewniej świetnie wie, o co ci chodzi. Podobnie rzecz ma się ze sztuczkami. Możesz nauczyć futrzaka kilku z nich, jednak koty to nie psy – nie wykonują ochoczo poleceń bez zastanowienia. Kot najpierw skalkuluje, czy ten wysiłek, jakiego od niego wymagasz jest warty chrupa, którego dostanie w nagrodę? Na przykład, kot wykonuje jedną sztuczkę kilkakrotnie – za każdym kolejnym razem  zastanawia się coraz bardziej, czy jego aktywność ma sens. W końcu przestaje reagować. Zjadł już tyle, że po prostu przestaje mu się to opłacać ?

Czego twój kot nie zrobi? Nie przestanie wrzeszczeć

Jeśli kot sygnalizuje wokalizacją, że czegoś sobie życzy, nie przekupisz go niczym (chyba, że właśnie akurat wymusza jedzenie). Jeżeli odbywasz na spacery z mruczkiem, który szczególnie upodobał sobie takie wyprawy i miauczy pod drzwiami prosząc o wyjście – żadna porcja chrupów nie przekona go do zaprzestania. Czego twój kot nie zrobi? Jeśli chce cię właśnie obudzić miaukami lub skrzeczy na ptaki – zapomnij o przekupowaniu. Kot nie zmienia zdania ot, tak!

Nie zaprzestanie inspekcji toreb

To silniejsze od kota! Każdą rzecz przyniesioną do domu należy sprawdzić i obejrzeć. Takie niuchanie to nie tylko kwestia ciekawości – mruczek czuje się w obowiązku zweryfikować, co nowego pojawiło się na jego terytorium. Nie odciągniesz go od tego nawet garścią pysznego jedzenia!

Daj znać w komentarzach, czego twój kot nigdy nie zrobi – nawet za największy przysmak!

Autor: Marta Martyniak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments