5 rzeczy, którymi zaimponujesz swojemu kotu


Wiemy co zrobić, by twój mruczek patrzył na ciebie z podziwem!

Chcesz wiedzieć, jak zaimponować kotu i sprawić, by wasza więź się pogłębiła? Przeczytaj poniższe wskazówki, a potem… do dzieła!

Udostępnij wszystkie zakamarki w domu

Zazwyczaj zamykasz domowe szafy i szafeczki, prawda? Irytuje cię sierść na ulubionej bluzie, futrzak buszujący pomiędzy garnkami albo zrzucający przedmioty z półek. Jak zaimponować kotu? Uzbrój się w cierpliwość i… choć na jeden dzień daj mu wolny dostęp do wszystkich domowych zakamarków. Pozwól mruczkowi swobodnie wskakiwać w każde upatrzone miejsce, sadowić się na świeżo wypranych ręcznikach, a także szaleć pomiędzy starannie ułożonymi magazynami i gazetami. Gwarantujemy, że będzie naprawdę szczęśliwy!

Jak zaimponować kotu? Naucz się kociego języka

Każdy z nas codziennie uczy się kociego języka. Ale czy wyciągamy wnioski z takich lekcji? Pomyśl, jak zaskoczyłbyś swego kota, gdybyś nie tylko nauczył się prawidłowo odczytywać jego sygnały, lecz także reagować w kocim języku. Barankowanie bywa męczące? Trudno, odpowiedz tym samym! Kot mruży oczy i mówi: „kocham cię”? Daj znać, że czujesz to samo i zamiast jak zwykle go całować, mrugnij i ty – gwarantujemy, że odpowiedź w języku futrzaka zaimponuje mu bardziej niż niejeden przysmak! O tym, w jaki sposób nauczyć się kocich gestów i nawiązać głębszą więź z kotem, przeczytasz TUTAJ.

Poświęć chwilę czasu na wymyślanie zabaw

Twój kot na pewno spojrzy na ciebie z podziwem, jeśli zamiast kupować kolejną drogą zabawkę (choć nie potępiamy takich czynności ? ), poświęcisz więcej czasu na wymyślanie wspólnych zabaw. Możesz np. zbudować z rolek po papierze toaletowym tor, w którym kot będzie poszukiwał przysmaków. Albo przygotować mu domek z kartonów i pudełka po pizzy. A także zastanowić się, co przynosi wam wspólną radość.

Może codzienne składanie koca i ścielenie pościeli możesz zamienić w zabawę (przykrywaj mruczka i pozwól, by sam szukał wyjścia)? A może wystarczy nie zamykać drzwi od łazienki, kiedy nastawiasz pranie, jeśli twój kot kocha patrzeć na wirujące w pralce koszulki? Czasem nie trzeba wiele. Pomyśl! Jak zaimponować kotu? Musisz ruszyć głową! ?

dlaczego nie powinieneś bawić się z kotem na łóżku
fot. Shutterstock

Okaż miłość

Czy wiesz, że koty odczuwają samotność? To nie tak, że jest im obojętne, czy jesteś w domu, czy nie, byleby miska była pełna. Dlatego nawet jeśli jesteś szczególnie zabieganą osobą, okazuj miłość jak najczęściej. Oczywiście – po kociemu i wtedy, kiedy mruczek sobie tego życzy. Pamiętaj: prawdziwie imponujesz kotu wtedy, kiedy czuje, że jesteś jego przyjacielem i partnerem.

Nakarm do pełna

Oczywiście trochę żartujemy ? Prawda jest jednak taka, że powiedzenie „przez żołądek do serca” wymyślił na pewno ten, kto miał w swoim życiu choć jednego kota… Dlatego pomyśl, czy możesz (mądrze) zmodyfikować i rozszerzyć jadłospis swojego pupila. A najsmaczniejsze kąski niech zagoszczą w menu futrzaka na stałe. Pamiętaj też, że liczy się nie tylko to, co znajduje się w miseczce, ale także forma i czas podania (kot na pewno doceni fakt, że je częściej, ale mniej, a pożywienie, które mu dostarczasz, jest zawsze świeże). Masz w domu mruczka, który grymasi? TUTAJ znajdziesz porady, jak mu dogodzić.

A jakie są wasze sposoby na zaimponowanie pupilom? Podzielcie się z nami waszymi doświadczeniami w komentarzach!

Autor: Marta Martyniak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments