9 dowodów na to, że jesteś prawdziwym kociarzem


Zastanawiałeś się kiedyś, czy twoje uwielbienie dla mruczków jest tak ogromne, by stwierdzić, że jesteś prawdziwym kociarzem? Po przejrzeniu tej listy będziesz na sto procent pewien!

„Koty czy psy?” To dość popularne pytanie, które ludzie często sobie zadają. Jednak czy kiedyś faktycznie poczułeś się niczym obsesyjny miłośnik mruczków? Jeżeli identyfikujesz się z poniższymi punktami, to ewidentnie jesteś prawdziwym kociarzem… z krwi i kości!

1. Uważasz kocie pieszczoty za najcudowniejsze na świecie

Każdy przyzwoity kociarz wie, że posiadanie zwiniętego w kulkę, mruczącego zwierzaka na kolanach jest najbardziej odprężającą rzeczą, jaka może się przytrafić. Ta miłość i spokój w kocich, lekko przymrużonych oczkach oraz to słynne „ugniatanie” kocyka, a tym samym właściciela łapkami… To przecież czysta słodycz i miód na ludzkie serce.

2. Masz świadomość, że kot sam musi chcieć

Gdy jesteś prawdziwym kociarzem, to nikt nie musi ci mówić, że kot to niezależne, dumne stworzenie, które nie posłucha twojego nachalnego nalegania. Powinno się mieć świadomość, że dojście do etapu, gdy mruczek dobrowolnie będzie do nas przychodził i się łasił, może zająć trochę czasu. Szczególnie jeśli ma się do czynienia z bardziej zdystansowanym zwierzakiem.

3. Potrafisz się czegoś nauczyć od swojego mruczka

Wiarygodny koci fan identyfikuje się ze swoim mruczkiem i wie, że czasem dobrze by było wziąć z niego przykład. Koty są ekspertami w wyznaczaniu granic i informowaniu, gdy nie są w nastroju na głaskanie. Nigdy nie marzyłeś, żeby w ten sam sposób, z natychmiastowym skutkiem odeprzeć irytujących ludzi, którzy stają ci na drodze?

4. Wiesz, że kocie zachowania bywają źle rozumiane

Wiele osób uważa, że koty są powściągliwe w okazywaniu emocji, przez co oziębłe i nieczułe. Jednak jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem gatunku, to wiesz, że z czasem można zbliżyć się nawet do najbardziej zdystansowanego kota. Po prostu potrzeba: czasu, cierpliwości i odpowiedniego podejścia.

5. Nie wiesz, dlaczego ludzie mają obsesję na punkcie psów

Co oni widzą w psach? To pytanie, które często pojawia się w myślach kociarza. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka? No chyba nie! Ty wolisz swojego eleganckiego, nieco niezależnego kompana od nadmiernie podekscytowanego psa.

6. Obserwujesz wiele kocich kont w social mediach

Czyżbyś śledził wszystkie najsłynniejsze koty w sieci? A twój Instagram przypomina bardziej „Catstagram”? Jeśli twoje portale społecznościowe są zdominowane przez kocie treści, to ewidentnie coś tu jest na rzeczy!

7. Dostajesz same prezenty o kociej tematyce

Jeżeli twoi przyjaciele i rodzina ewidentnie zdają sobie sprawę z twojej obsesji i wykorzystują każdą możliwą okazję, by obdarować cię kocimi gadżetami, to drzemie w tobie dusza kociarza. Otoczenie najlepiej widzi, jaki jesteś.

8. Nigdy ci mało uroczych kotów

Jedziesz do znajomych, którzy mają kota? Odwiedzasz rodzinę, której członkiem jest też mruczek? Wspaniale, idealna okazja, by poprzebywać z kotami! Kotów nigdy za wiele. Każdy jest piękny i każdy inny, ale w tej różnorodności właśnie tkwi prawdziwe piękno kociej duszy.

9. Uważasz, że każdy mruczek jest piękny na swój sposób

Każdy z nich: czy ma oklapnięte uszy, czy stracił łapkę albo urodził się z jakąś wadą… Wszystkie uważasz za cudne i wyjątkowe, bo po prostu kochasz te mruczące czworonogi!

I jak? Identyfikujesz się z miłośnikami kotów?

Nie wiem, czy wynik naszego małego testu cię satysfakcjonuje, ale coś mi się zdaje, że jednak możesz się nazwać tym przysłowiowym kociarzem. Nasza społeczność się powiększa! Witamy w rodzinie.

Zapisz się do newslettera Koty.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments