Binx został znaleziony wśród gruzów. Kot przeżył katastrofę budowlaną na Florydzie

fot. www.facebook.com/regina.vlasek / twitter.com/MayorDaniella

„Mały cud wśród gruzów” - tak mówi się o czarnym kocie o imieniu Binx, którego znaleziono 16 dni po zawaleniu się budynku mieszkalnego na Florydzie.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 11 lipca, burmistrz hrabstwa Miami – Dade Daniella Levine Cava podzieliła się, jak sama powiedziała, małą, ale dobrą wiadomością. Czarny kot o imieniu Binx mieszkał na 9. piętrze Champlain Towers South, który zawalił się 24 czerwca. Mruczka odnaleziono 16 dni po katastrofie.

”Promyk nadziei w tej tragedii”

Po zawaleniu się apartamentowca na Florydzie wielu wolontariuszy zaangażowało się również w poszukiwania zwierząt. W okolicy gruzów porozstawiano bezpieczne pułapki i miski z jedzeniem. Jedna z ekip poszukiwawczo-ratowniczych, która dokarmiała koty w pobliżu miejsca zdarzenia, znalazła wśród gruzów błąkającego się czarnego mruczka. Kiedy udało im się złapać kota, zawieźli go do pobliskiego schroniska w Miami Beach – Kitty Campus.

Gina Nicole Vlasek, współzałożycielka centrum ratunkowego, napisała na Facebooku post, w którym poinformowała o nowo przybyłym czarnym kocie. Już następnego dnia do schroniska przyjechała była mieszkanka apartamentowca, która potwierdziła, że zwierzę jest jej.

Wszystko, czego potrzebowaliśmy, to promyk nadziei w tej tragedii. Dzisiaj był jeden z najbardziej niesamowitych dni – czytamy w poście na Facebooku The Kitty Campus.

Specjalna infolinia

Kota odnaleziono po 16 dniach od katastrofy. Binx wraz z rodziną mieszkał na 9. piętrze apartamentowca. Angela Gonzalez wraz z 16-letnią córką zostały uratowane spod gruzów budynku jako jedne z pierwszych ofiar. Obie zostały poważnie ranne. Mąż Angeli – Edgar Gonzalez – wciąż nie został odnaleziony.

Zwierzęta są rodziną, a odnalezienie Binxa jest cudem. W środku tego całego smutku mieliśmy nadzieję na dobre wieści dla wszystkich ocalałych – powiedziała Maria Gaspari, przyjaciółka rodziny.

Fundacja Friends of Miami Animals utworzyła infolinię dla wszystkich ocalałych, którzy mogą zgłosić zaginięcie swojego pupila bądź poprosić o pomoc weterynaryjną dla zwierzęcia wyciągniętego spod gruzów dwunastopiętrowego budynku. Oficjalnie potwierdzono śmierć 86 osób. Służbom wciąż nie udało się jednk ustalić losu dziesiątek ludzi.

źródła: eu.usatoday.com, www.polsatnews.pl | zdjęcie główne: www.facebook.com/regina.vlasek / twitter.com/MayorDaniella

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments