Poznajcie kota, który nie może się wyspać! Aż łapy opadają…

fot. Shutterstock

Ten mruczek ciągle śpi, a mimo to wygląda na potwornie zmęczonego. Koniecznie zobacz zdjęcia tego słodziaka!

Kot ciągle śpi i nigdy nie jest mu mało porannych, popołudniowych i wieczornych drzemek? Skąd my to znamy… Na pewno wielu z nas ma w domu kota leniuszka. Jednak ten z pewnością bije inne mruczki na głowę!

Ten kot ciągle śpi!

Poznajcie mruczka o imieniu Fat Xiang. Tajemnicze, orientalne imię, prawda? Niestety nie ma nic wspólnego z Czerwonym Smokiem czy Kwiatem Lotosu… Imię tego tabby tłumaczy się po prostu jako Farciarz. A właściwie: Tłusty Farciarz. Komiczne imię należy do komicznej postaci. Fat Xiang to kilkuletni mieszkaniec Tajwanu, przygarnięty z ulicy przez swoją obecną opiekunkę.

Nasz dzisiejszy bohater ostatnimi czasy podbija internet. Jak to robi? Cóż, nie będzie przesadą powiedzieć, że bez kiwnięcia łapą… Internauci pokochali bowiem zdjęcia, na których Fat Xiang śpi lub odpoczywa między drzemkami! Jak twierdzi jego opiekunka, kociak przesypia 16-20 godzin dziennie. Na początku bardzo ją to zamartwiało i niezwłocznie zabrała go do weterynarza. Po wykonaniu wszelkich niezbędnych badań okazało się, że oprócz FIV, którym mruczek zaraził się wcześniej, nie ma on żadnych problemów zdrowotnych. Tak duża potrzeba snu może u niego wynikać z faktu, że żyjąc na ulicy, nieustannie narażony był na stres, który teraz odreagowuje. Uroczy Fat Xiang nie był bowiem królem ulicy… Wręcz przeciwnie – ponieważ był dużo mniejszy i słabszy od reszty kotów, często padał ofiarą ich ataków. Nic dziwnego, że teraz odsypia swoje ciężkie życie.

Opublikowany przez 奔跑吧肥祥 Wtorek, 23 października 2018

Do tego iluzjonista

Na zdjęciach może wydawać się, że mruczek jest otyły. Taki wygląd wzbudza wiele kontrowersji wśród internautów. Jednak jego opiekunka uspokaja fanów mruczka – nie jest on gruby. Fat Xiang jest po prostu bardzo „krótki”, a do tego ma puszyste futerko. Stąd może wydawać się, że nosi kilka zbędnych kilogramów. Na szczęście nie jest to prawdą.

Ile śpią koty?

Wydaje ci się, że twój kot ciągle śpi? Możesz się zdziwić! Dorosły kot przesypia średnio między 12 a 16 godzin dziennie. Jest to uzależnione od wielu czynników, choćby od aktywności, samopoczucia, a nawet pogody. Warto jednak pamiętać, że mruczki nie śpią głęboko cały czas. Znaczna część ich odpoczynku to drzemki, podczas których są w stanie gotowości do ucieczki lub innego działania. Możesz poznać to po pozycji, w jakiej śpią – więcej informacji znajdziesz w TYM ARTYKULE.

Zastanawiałeś się kiedyś, czy koty śnią? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ!

Tymczasem koniecznie obejrzyj zdjęcia Fat Xianga, które dla ciebie przygotowaliśmy. On naprawdę zasypia wszędzie!

馬尾綁太緊,眼睛被勒成鳳眼的放空上班族(誤)網友表示:睡到一半突然有人拉開窗簾😆#恭喜我祥終於學會睜眼睡覺

Opublikowany przez 奔跑吧肥祥 Wtorek, 29 września 2020

癱軟個屁 給我振作起來💢

Opublikowany przez 奔跑吧肥祥 Czwartek, 17 września 2020

昨天上班時間比較長,晚上回家的時候,雙胖竟然沒有來接我這個食物投放機,把我嚇歪了。趕快開燈才發現雙胖竟然被關在主臥室裡面,可能是打鬧的時候把門關上了,不知道被關了多久,想到就心疼死了!一放出來他們就趕快跑去喝水吃飯上廁所(床上也沒有溼溼的…

Opublikowany przez 奔跑吧肥祥 Czwartek, 27 sierpnia 2020

Przejdź dalej, by zobaczyć kolejne zdjęcia.

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments