9-letnia kotka będzie rządzić miastem


W wyścigu o władzę pokonała 13 psów, innego kota, pawia, kozę oraz... kurę.

Podczas gdy nasze sierściuchy beztrosko leniuchują na kanapie, inne koty mają pełne łapki roboty. Niejednokrotnie pisaliśmy o pracujących mruczkach – na przykład w charakterze ambasadora hotelu – ale niektóre z nich robią prawdziwą karierę. Ten kot został burmistrzem i będzie „rządził” miastem w USA.

Jak kot został burmistrzem

9-letnia kotka o imieniu Sweet Tart została wybrana nowym, honorowym burmistrzem miejscowości Omena w stanie Michigan. Konkurencja była spora – aby przejąć urząd, szylkretka musiała pokonać innego kota, 13 psów, pawia, kozę oraz kurę. W ubiegłą sobotę oficjalnie objęła swoje nowe stanowisko i świętowała zwycięstwo w ramionach swojej właścicielki, Kandy McKee. Reporterzy pytali ją, jakie zmiany zamierza wprowadzić, ale Sweet Tart nie udzieliła tego dnia żadnej wypowiedzi, tylko ze spokojem obserwowała wiwatujące na jej cześć tłumy.

Publiée par Omena Historical Society sur Mardi 24 juillet 2018

Choć sytuacja, w której kot został burmistrzem może wydawać się dziwna, w Omena to już swego rodzaju tradycja. Mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości od ponad dekady wybierają honorowego burmistrza, który przeważnie ma więcej niż dwie nogi. Wybory są organizowane przez Omena Historical Society, które publikuje zdjęcia kandydatów na swojej stronie internetowej i pobiera symboliczną opłatę za każdy głos. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilają fundusz organizacji. Jak podają jej przedstawiciele, w tym roku padł rekord pod względem ilości oddanych głosów – większość zdobyła oczywiście Sweet Tart.

fot. omenahistoricalsociety.org/mayor/

9-letnia kotka mieszka z Haroldem i Kandą McKee. W jej zakładce kandydata można przeczytać, że ma duże doświadczenie w „zarządzaniu” gospodarstwem domowym, a jej ulubiona potrawa to kaczka z groszkiem. Jest też odrobinę nieśmiała.

Publiée par Omena Historical Society sur Mardi 24 juillet 2018

To nie pierwszy raz, gdy kot pełni publiczny urząd. W miejscowości Talkeetna na Alasce „władzę” przez 20 lat sprawował rudy kocur Stubbs, zyskując popularność na całym świecie. Był do tego stopnia lubiany i rozpoznawalny, że o jego śmierci informowały media na całym świecie. Czy Sweet Tart powtórzy jego sukces? Cóż, naszym zdaniem ma duże szanse – każdy, kto ma kota, doskonale wie, że te zwierzęta władzę mają po prostu we krwi 😉

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments