Kotek utknął w płocie. Ratownicy szybko odkryli, że nie był sam…

fot. Facebook/Alley Cat Rescue Inc.

Ratownicy z Alley Cat Rescue zauważyli, że w drewnianym płocie utknął kotek. Kiedy go uratowali dostrzegli, że nie był sam.

Pewnego dnia ratownicy z Alley Cat Rescue pracowali w pobliżu stacji metra North Hollywood w Los Angeles. To właśnie niedaleko tego miejsca zauważyli, że kotek utknął w płocie. Mały, biały pyszczek wystawał z niewielkiego otworu w drewnianym ogrodzeniu i prosił o pomoc. Wkrótce okazało się, że kotek nie był sam…

Kotek utknął w płocie

In May we got an urgent request for help with a litter of kittens near both Hollywood metro station. They were in very…

Publiée par Alley Cat Rescue Inc. sur Vendredi 26 juillet 2019

Kiedy ratownicy z Alley Cat Rescue podeszli do kotka, aby udzielić mu pomocy, odkryli, że nieopodal płotu znajdowało się jego rodzeństwo. Wszystkie znalezione kocięta potrzebowały specjalistycznej opieki.

Meeps, kotka o białym umaszczeniu, która utknęła w płocie była w najgorszym stanie. Wolontariusze nie byli pewni, czy mruczek przeżyje i czy będą w stanie uratować jego wzrok – kotka z powodu infekcji nie mogła otworzyć oczu. Mimo to trzymała się dzielnie.

Koty były bardzo chore i wymagały długiego leczenia antybiotykami, aby zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych, oczu, przewodu pokarmowego i pasożyty – powiedziała Desiree Stapley z Alley Cat Rescue.

Niezwykła przemiana

Kotka wraz z rodzeństwem została umieszczona w rodzinie zastępczej. Kocięta przez kilka następnych tygodni przebywały pod całodobową opieką, aby mogły jak najszybciej powrócić do zdrowia. Dach nad głową, miłość i duża dawka przytulania pomogły maluchom się zregenerować, odzyskać zdrowie i przybrać na wadze.

Meeps, której stan był najcięższy, zaskoczyła wszystkich swoją niesamowitą wolą życia. W dniu znalezienia nie widziała i miała całe zaropiałe oczy, a obecnie jest piękną, jasnooką kotką.

Ta urocza kotka przychodzi w poszukiwaniu uwagi. Kręci się po klawiaturze od komputera i mruczy tak długo, aż się jej nie oprzesz. Ma wspaniałą osobowość, mimo że dzień w dzień przez miesiące była poddawana badaniom lekarskim – powiedziała Desiree.

Meeps and her adorable sweet siblings are up for adoption. This adorable sweet baby girl comes looking for love in the…

Publiée par Alley Cat Rescue Inc. sur Vendredi 2 août 2019

Meeps i jej rodzeństwo mają już trzy miesiące i rosną w zawrotnym tempie. Kotek, który utknął w płocie wciąż jest najmniejszy, ale za to nadrabia swoją osobowością.

Mała kocia rodzina jest gotowa, aby znaleźć nowy, kochający dom, który zapewni jej bezpieczeństwo, miłość i… jedzenie.

źródło: lovemeow.com | zdjęcie główne: facebook.com/alleycatrescueinc

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments