To była podróż życia! Manul uciekł z poznańskiego zoo


Mimo zabezpieczeń manul wydostał się z wybiegu i uciekł z poznańskiego zoo. Poszukiwania dobiegły końca, a obrażony zbieg wrócił do swojej woliery.

Ostatnimi czasy Poznań – i nie tylko – żył poszukiwaniami nietypowego zbiega. Manul, który uciekł z zoo, przez kilka dni żył na wolności. Uciekiniera w końcu udało się zlokalizować w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Niekoniecznie zadowolonego z przerwanych wojaży manula bezpiecznie przewieziono do ogrodu zoologicznego.

Manul uciekł z zoo

W maju informowaliśmy was o tym, że w poznańskim zoo przyszło na świat aż sześć manuli. Więcej o tym przeczytacie tutaj – KLIK. Jeden z nich postanowił udać się niedawno w podróż życia i opuścił swoją wolierę. Kiedy pracownicy zoo zorientowali się, że zniknął mieszkaniec ogrodu zoologicznego, od razu rozpoczęli poszukiwania zbiega. Chociaż manul wielkością przypomina naszego domowego kota, to jednak daleko mu do niego. Ponadto ma on zdolność do wtapiania się w otoczenie.

Po kilku dniach bezowocnych poszukiwań pracownicy zoo poprosili o pomoc w odnalezieniu uciekiniera – 14 października na facebookowym profilu poznańskiego ogrodu zoologicznego poinformowano o zaginięciu manula. Pracownicy sprawdzali każde otrzymane ogłoszenie o możliwym pobycie zwierzęcia. Następnego dnia pewien mężczyzna powiadomił poznańskie zoo, że prawdopodobnie widział poszukiwanego kota w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Ten trop okazał się strzałem w dziesiątkę.

Przerwaliśmy Magellanowi podróż życia złapany, zdrów i niezadowolony, już w domku!!! Dziękujemy Panu z działek maltańskich za sygnał 🙂

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Czwartek, 15 października 2020

Magellan i jego podróż życia

Chociaż manul został odnaleziony cały i – na pierwszy rzut oka – zdrowy, to z kolei on sam nie krył niezadowolenia z tego faktu. W końcu jego podróż życia została przerwana.

Kilku pracowników wraz z dyrekcją musiało się wczołgiwać pod prywatny samochód na działce, kilkaset metrów od zoo, na której znajdował się niezwykły wabik: gołębie domowe. Magellan nie chciał współpracować, został dosłownie capnięty i zapakowany do transportera, mimo głośnych syków i prób kąsania zębami.

Uciekinier manul odnaleziony! Dziś o godz 10 otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie, nasi natychmiast popędzili we wskazane…

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Czwartek, 15 października 2020

Po tej ucieczce manul otrzymał imię – Magellan. Tak napisali na Facebooku pracownicy zoo:

Dziś manul jest już bezpieczny, po podaniu środków na odrobaczenie i wzmocnienie odporności, nadal mocno na nas obrażony, nakarmiony, odsypia teraz przygodę życia.

Co prawda Magellan nie jest zadowolony, że jego podróż dobiegła końca, ale przynajmniej jest już bezpieczny. Czas pokaże, czy ponownie nie będzie chciał uciec, skoro już raz poczuł zew wolności…

źródło i zdjęcie główne: www.facebook.com

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments