kot Ashera

O rasach

Ashera – najdroższy kot świata

Kot Ashera to międzygatunkowa hybryda, różni się od innych hybryd tym, że nie uczula. Różni ją od innych mruczków także zawrotna cena.

Ashera to opatentowana nowa rasa kotów, wymyślona przez firmę Lifestyle Pets w 2006 roku. Hybryda afrykańskiego serwala, azjatyckiego kota bengalskiego i kota domowego.

portret kota Ashera
fot. Lifestyle Pets

Różni się od innych kocich hybryd tym, że nie uczula – nadaje się dla alergików.

Firma przyznaje, że nie osiągnęła 100% antyalergiczności – a „tylko” 95%. Wśród jej klientów są ekstremalni koci alergicy. Można też dobrać konkretnego kota względem danej osoby-alergika – służy temu 7-dniowy okres próbnego zakupu zwierzęcia.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Jeden taki mruczek kosztuje – bagatela – 35-135 tysiące dolarów!

W pakiecie otrzymuje się abonament na 10 lat sesji z renomowanym psychologiem zwierzęcym, ochraniacze na pazury, roczną gwarancję oraz wliczony koszt dostawy do rąk własnych. Wszystko, by zadowolić wymagającego klienta.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Ashera są znacznie większe od zwykłych kuzynów: gdy stoją na tylnych łapach, mierzą 120 cm i ważą ok. 12 kg. Są bardzo inteligentne, bystre i towarzyskie.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Wśród osób posiadających Ashery są znane osoby, ale ich nazwisk firma LifestylePets nie chciała nam zdradzić…

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Ta sama firma „wyprodukowała” w 1998 roku psa dla alergików, Jabari.

 

Zdjęcia za zgodą Lifestyle Pets

Chcesz oceniać i komentować?
Dołącz do nas – zarejestruj się!
Ocena użytkowników
Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *