portret kota Ashera

Na topie

Ashera – najdroższy kot świata

Kot Ashera to międzygatunkowa hybryda. Jest opatentowany i podobno całkowicie hypoalergiczny. Od innych kotów różni się także ceną.

Ashera to jedyna chroniona patentem rasa kotów. Stworzyła ją firma Lifestyle Pets z USA w 2006 roku. Kot Ashera to hybryda afrykańskiego serwala, azjatyckiego kota bengalskiego i kota domowego.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Różni się od innych kocich hybryd tym, że nie uczula

Ashera świetnie nadaje się dla alergików – stworzono go głównie z myślą o nich. Jednak firma przyznaje, że nie osiągnęła 100% antyalergiczności – a „tylko” 95%. Wśród jej klientów są ekstremalni koci alergicy. Można też dobrać konkretnego kota względem danej osoby-alergika – służy temu 7-dniowy okres próbnego zakupu zwierzęcia.

portret kota Ashera
fot. Lifestyle Pets

Jeden taki mruczek kosztuje – bagatela – 35-135 tysiące dolarów!

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

W pakiecie otrzymuje się abonament na 10 lat sesji z renomowanym psychologiem zwierzęcym, ochraniacze na pazury, roczną gwarancję oraz wliczony koszt dostawy do rąk własnych. Wszystko, by zadowolić wymagającego klienta.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Ashera są znacznie większe od zwykłych mruczków: gdy stoją na tylnych łapach, mierzą 120 cm i ważą ok. 12 kg. Są bardzo inteligentne, bystre i towarzyskie.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Wśród osób posiadających Ashery są znane osoby, ale ich nazwisk firma Lifestyle Pets nie chce zdradzać.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Ta sama firma „wyprodukowała” w 1998 roku psa dla alergików, Jabari.

Sceptycy pukają się w czoło. Taka kasa za jednego mruczka? Może i wygląda niezwykle, ale istnieje już podobna hybryda, efekt krzyżówki dokładnie tych samych kotów, co Ashera. Mowa o kocie Savannah. To samo czy nie to samo? Firma Lifestyle Pets twardo obstaje przy unikatowości swojego „produktu”.

Zdjęcia za zgodą Lifestyle Pets

Chcesz oceniać i komentować?
Dołącz do nas – zarejestruj się!
Ocena użytkowników
Przeczytaj również