Ashera – oto najdroższy kot świata

fot. Shutterstock

Kot Ashera to międzygatunkowa hybryda. Jest opatentowany i podobno całkowicie hypoalergiczny. Od innych kotów różni się także ceną.

Ashera to jedyna chroniona patentem rasa kotów. Stworzyła ją firma Lifestyle Pets z USA w 2006 roku. Kot Ashera to hybryda afrykańskiego serwala, azjatyckiego kota bengalskiego i kota domowego. Oto najdroższy kot świata. Co go wyróżnia? Dlaczego jest taki drogi?

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Najdroższy kot świata – czym różni się od innych?

Ashera to kot, który świetnie nadaje się dla alergików – stworzono go właśnie głównie z myślą o nich. Jednak firma przyznaje, że nie osiągnęła 100% antyalergiczności – a „tylko” 95%. Wśród jej klientów są ekstremalni koci alergicy. Więc jeśli masz alergie, ale marzysz o kocie, Ashera jest właśnie dla ciebie! Można też dobrać konkretnego kota względem danej osoby. Służy temu 7-dniowy okres próbnego zakupu zwierzęcia. Taki full service ma jednak swoją cenę…

Jeden taki mruczek kosztuje – bagatela od 35 do nawet 135 tysiące dolarów! To zdecydowanie najdroższy kot świata! Jest jednak niebywale piękny i dostojny.

W pakiecie wraz z kotem otrzymuje się abonament na 10 lat sesji z renomowanym psychologiem zwierzęcym, ochraniacze na pazury, roczną gwarancję oraz wliczony koszt dostawy do rąk własnych. Wszystko, by zadowolić wymagającego klienta. Niczym w sklepie z RTV!

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Ashera są znacznie większe od zwykłych mruczków: gdy stoją na tylnych łapach, mierzą nawet 120 cm i ważą około 12 kg. Są bardzo inteligentne, bystre i towarzyskie. Mimo dość dzikiego wyglądu to świetni koci przyjaciele.

kot Ashera
fot. Lifestyle Pets

Wśród osób posiadających Ashery są znane osobistości, ale ich nazwisk firma Lifestyle Pets nie chce zdradzać.

Ta sama firma „wyprodukowała” w 1998 roku psa dla alergików, Jabari.

Sceptycy pukają się w czoło. Taka kasa za jednego mruczka? Może i wygląda niezwykle, ale istnieje już podobna hybryda, efekt krzyżówki dokładnie tych samych kotów, co Ashera. Mowa o kocie Savannah. Firma Lifestyle Pets twardo obstaje przy unikatowości swojego „produktu”. Najdroższy kot świata jest przede wszystkim najdroższy. Niektórzy marzą o nim właśnie z tego powodu.

Zdjęcia za zgodą Lifestyle Pets

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments