Pseudohodowla persów rozbita! W tragicznych warunkach żyło około 50 kociaków


Kilka dni temu około 50 persów zostało odebranych z pseudohodowli w Piasecznie. Żyjące w dramatycznych warunkach zwierzaki są w opłakanym stanie.

Pseudohodowle to najgorszy koszmar domowych zwierząt… W ostatnich dniach na jaw wyszła kolejna pseudohodowla, tym razem persów. Ile kotów tam znaleziono i w jakim stanie były czworonogi?

Pseudohodowla persów w Piasecznie rozbita

17 września o godzinie 6 rano rozpoczęła się interwencja w domu, w którym zabarykadowała się osoba poszukiwana listem gończym. Przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Piaseczna funkcjonariuszom policji udało się jednak dostać do środka. To, co zobaczyli po wejściu do domu, wprawiło wszystkich w osłupienie. Wśród koszmarnego smrodu i brudu, w tragicznych warunkach żyło kilkadziesiąt persów. Policja znalazła na miejscu kilka miotów z matkami i wiele dorosłych kotów. Kociaki stłoczone były między niesprzątanymi od długiego czasu kuwetami, zardzewiałymi rurami i rozpadającymi się sprzętami. Ukryte w szczelinach mebli zwierzaki były zlepione odchodami, miały mętne i zaropiałe oczy oraz skołtunione futro.

Podczas przeszukania nieruchomości ujawniono około 50 kotów. W związku ze stwierdzeniem podejrzenia popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, na miejsce została zadysponowana Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna, celem oceny stanu zdrowia i warunków bytowych zwierząt – relacjonuje SORZ na Facebooku.

Zwierzaki były w tragicznym stanie. Po pierwszych oględzinach weterynarz stwierdził zarobaczenie, zapchlenie, świerzb, wysoce zakaźne choroby wirusowe i brak podstawowej opieki oraz szczepień. Jednego kociaka nie udało się uratować.

W dniu 17.09.2020, od godziny 06:00, na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, uczestniczyliśmy z realizacji…

Opublikowany przez SORZ – Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland Czwartek, 17 września 2020

Koty z interwencji zostały zabezpieczone

Ze względu na obecność wysoce zakaźnych chorób wirusowych, koty nie mogły trafić do domów tymczasowych, gdzie przebywają inne zwierzaki. Kociaki trafiły więc do Schroniska na Paluchu, gdzie zostaną poddane odpowiedniemu leczeniu. Na fanpage SORZ pojawiła się fotorelacja z interwencji. Uwaga – drastyczne zdjęcia!

Na prośbę wielu osób, wrzucamy obszerną fotorelację z wczorajszej interwencji. Pozostawiamy te zdjęcia bez…

Opublikowany przez SORZ – Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland Piątek, 18 września 2020

Kotki nie są w tej chwili do adopcji. Są dowodami w sprawie, więc nie mogą szukać domu stałego. W tej chwili skupiamy się na ich powrocie do zdrowia i porządnym odkarmieniu – czytamy na fanpage SORZ.

Oprócz kotów pracownicy Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej i funkcjonariusze policji zabezpieczyli również biegające po posesji psy. Wśród nich znalazły się także szczeniaki.

Koszmar pseudohodowli

Niestety pseudohodowla persów w Piasecznie nie jest jedynym miejscem, w którym cierpią zwierzęta. Istniejący wciąż popyt na „rasowe” koty w niskiej cenie stwarza okazję na szybki zarobek dla wielu osób. Rozmnażane wyłącznie dla zysku zwierzaki trzymane są często w koszmarnych warunkach i nie mają zapewnionej ani podstawowej opieki, ani niezbędnego leczenia. Kupując zwierzaka po okazyjnej cenie, wiele osób nieświadomie wspiera znęcanie się nad niewinnymi czworonogami. Dlatego chcąc sprawić sobie rasowego kociaka, powinniśmy upewnić się, że nabywamy go z legalnej, zarejestrowanej hodowli, która dba o zdrowie swoich podopiecznych!

Autor: Aleksandra Prochocka
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments