Purrfekcyjna playlista. Sprawdź, jaka muzyka pasuje do twojego kota!

fot. Shutterstock

Spotify wprowadziło nową funkcję, dzięki której możesz stworzyć spersonalizowaną playlistę dla swojego kota! Jesteś ciekawy, czego z przyjemnością posłuchałby twój mruczek?

Muzyka towarzyszy nam dosłownie wszędzie – w drodze do szkoły, pracy, na zakupach, przy sprzątaniu mieszkania, a niektórym nawet i podczas nauki. Każdy z nas ma inny gust muzyczny. Zastanawiałeś się kiedyś, czego słuchałby twój mruczek, gdyby był melomanem? Z pomocą przychodzi nowa funkcja Spotify, dzięki której możesz stworzyć spersonalizowaną playlistę dla swojego kota. Zainteresowany?

spotify, playlista dla zwierząt
fot. pets.byspotify.com

Spotify – playlista dla kota i nie tylko

Spotify to najpopularniejsza platforma streamingowa z muzyką. Obecnie użytkownicy tego serwisu mogą stworzyć playlisty z uwzględnieniem osobistych preferencji nie tylko dla siebie, ale też dla swoich pupili. Nowa funkcja Spotify dzięki specjalnym algorytmom ma bowiem trafić w gust kota, psa, ptaka, chomika, a nawet legwana.

Jak to działa? Algorytm najpierw analizuje typ i cechy pupila, a następnie porównuje uzyskane dane z historią naszego odtwarzania. W ten sposób zostaje wygenerowana playlista dla zwierzaka, która może spodobać się również jego opiekunowi. Zatem możecie razem poruszać się w rytm ulubionych dźwięków.

Music for you and your pet, based on the music you love. Get yours at spotify.com/pets ?????

Publiée par Spotify sur Mercredi 15 janvier 2020

Jak stworzyć playlistę?

Jesteś ciekawy, jakie utwory wygeneruje Spotify dla twojego kota? Aby to sprawdzić, wejdź na stronę internetową spotify.com/pets. Utworzenie playlisty odbywa się w kilku krokach. W pierwszym etapie wybierasz zwierzaka, którego jesteśmy opiekunem. Następnie za pomocą suwaka określasz cechy osobowości pupila – czy jest leniwy, czy energetyczny. Nieśmiały a może przyjazny? Obojętny czy ciekawski? W ostatnim etapie trzeba podać imię zwierzaka i można – choć nie trzeba – dodać jego zdjęcie. Po przejściu wszystkich etapów zostanie wygenerowana playlista, która również będzie się znajdować w twojej bibliotece.

Skąd ten pomysł?

Wprowadzenie nowej funkcji zostało poprzedzone badaniami. Wynika z nich, że ponad 70% opiekunów zwierząt domowych pod swoją nieobecność zostawia dla nich włączoną muzykę. Z kolei 42% ankietowanych zadeklarowało, że ich pupile mają ulubiony rodzaj muzyki.

Koniecznie daj znać, jakiej muzyki według Spotify słuchałby twój mruczek. Czy algorytm rzeczywiście trafił w jego gust? 😉

źródła: pets.byspotify.com, spidersweb.pl 

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments