Strażak uratował życie kotu. Zrobił mu masaż serca

fot. Shutterstock

Nie zostawił zwierzęcia w potrzebie... Strażak uratował życie kotu, robiąc mu masaż serca. Starał się go ocalić za wszelką cenę.

Turecki strażak został bohaterem, kiedy ocalił zwierzę znajdujące się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Heroiczny gest mężczyzny wzruszył ludzi na całym świecie. Strażak uratował życie kotu, czyniąc więcej, niż ktokolwiek by się spodziewał… Wykonał zwierzęciu masaż serca.

Co się wydarzyło?

W tureckiej prowincji Kocaeli, położonej 100 kilometrów od Stambułu, strażak w brawurowy sposób ocalił małego kotka. Mające zaledwie kilka miesięcy zwierzę zostało uwięzione między dwoma budynkami. Kociak nie był w stanie opuścić miejsca, a jego chora łapka sprawiała, że zwierzę powoli umierało. Kilku mieszkających obok ludzi powiadomiło służby ratunkowe, że kot znajduje się w poważnych tarapatach. Kilka minut później na miejscu zjawili się strażacy, którzy zrobili wszystko, by przywrócić mruczka do życia.

Masaż serca

Jeden ze strażaków był odpowiedzialny za złapanie kociaka w ramiona, położenie go na ziemię oraz wykonanie mu profesjonalnego masażu serca. Był to jedyny sposób na to, by zwierzę pozostało przy życiu. Po reanimacji mężczyzna podał zwierzęciu wodę. Pomyślnie przeprowadzoną akcję ratunkową można by śmiało określić mianem cudu. Kociątko zostało ocalone!

Niezwykła troska

Na uwieczniającym ten niezwykły moment filmie widać olbrzymią troskę, z jaką działa strażak. Widać, że jest on świadomy poważnego stanu zdrowia zwierzęcia. Kociak w końcu odzyskał oddech oraz samodzielnie napił się wody. Wówczas strażak wstał i wziął zwierzę na ręce, przytulając je do swej klatki piersiowej. Profesjonalizm i opiekuńczość mężczyzny niewątpliwie zasługują na uznanie.

Resuscytacja kota

Podczas wykonywania u zwierzaka masażu serca, dłoń powinna spoczywać tuż nad sercem, a dokładniej pomiędzy czwartą a szóstą przestrzenią międzyżebrową. Częstotliwość, z jaką należy wykonywać resuscytację kota, wynosi od 100 do 120 uciśnięć na minutę. Po każdym uciśnięciu należy pozwolić na pełne rozprężenie klatki piersiowej. Mimo że masaż serca kojarzy nam się z akcją ratunkową przeznaczoną stricte dla ludzi, to powinniśmy być świadomi tego, iż ta metoda reanimacji może uratować życie niejednemu zwierzęciu w potrzebie.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

źródła: https://wamiz.es/noticias/34864/bombero-practica-un-masaje-cardiaco-a-un-gato-el-video-deja-en-shock-a-millones-de-personas, https://www.husse.pl/kacik-wiedzy/kot/odzywianie-i-zdrowie/pierwsza-pomoc-dla-kota/

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments