Opiekunowie znaleźli ją w śnieżnej zaspie – to cud, że przeżyła


Wola przetrwania tej kotki jest naprawdę imponująca. Można powiedzieć, że w pewnym sensie wróciła do życia z kocich zaświatów!

Zima może być bardzo niebezpieczna dla zwierząt. Ten zamarznięty kot przekonał się o tym na własnej skórze! Spędził na mrozie ponad dobę i z najwyższym trudem wyszedł z tego cało.

Zamarznięty kot pacjentem szpitala dla zwierząt

Historią kotki Fluffy podzieliła się klinika dla zwierząt w Montanie w Kalispell (USA), do której przyniesiono zwierzę na skraju wyczerpania. Z początku lekarze nie wiedzieli nawet, że ich pacjentem jest kot. Szczerze wątpili też w to, że w ogóle żyje… W momencie, gdy mruczek pojawił się w przychodni, był całkowicie oblepiony śniegiem i lodem, nie reagował też na żadne bodźce.

Temperatura jego ciała była tak niska, że ​​nie zarejestrował jej termometr weterynaryjny, w którym minimalna wartość wynosi 32 stopnie Celsjusza. Stan kota był krytyczny, ponieważ u zdrowego mruczka termometr wskazuje około 39 stopni.

Ciało tego kota było po prostu absolutnie zamrożone. Pracuję w tym zawodzie od 24 lat i nigdy nie widziałem czegoś podobnegopowiedział dr Jevon Clark, weterynarz kliniki weterynaryjnej w wywiadzie dla USA TODAY.

Amazing success and survival story from this week. Some clients found their injured cat buried in snow. They brought…

Publiée par Animal Clinic of Kalispell sur Mardi 5 février 2019

Weterynarze próbowali ożywić Fluffy, używając ciepłej wody, suszarek i ogrzanych ręczników. Otoczyli jej ciało specjalnymi, grzewczymi poduszkami. Przez pierwsze pół godziny stan kotki niestety się nie poprawiał. Na szczęście lekarze nie poddali się i wciąż walczyli o przywrócenie funkcji życiowych. Ich wysiłki się opłaciły, gdyż kicia w końcu zaczęła reagować. To był prawdziwy cud! Następne godziny żmudnego podnoszenia temperatury ciała miały przesądzić o jej życiu.

Jak do tego doszło?

Kotka Fluffy postanowiła urządzić sobie spacer w wyjątkowo niefortunnym momencie. W mieście od kilkunastu dni panowały siarczyste mrozy. Dodatkowo wiatr i marznąca mgła sprawiały, że odczuwalna temperatura powietrza była jeszcze niższa. Ciężkie warunki atmosferyczne – śnieżyca i mróz – sprawiły, że nie udało jej się bezpiecznie wrócić do domu. W nocy spadło około 40 centymetrów śniegu, a termometry wskazywały -8 stopni Celsjusza. Przysypała ją głęboka zaspa, z której wyciągnęli ją opiekunowie po wielu godzinach poszukiwań. Kot spędził w śniegu co najmniej dobę.

zamarznięty kot
fot. Animal Clinic of Kalispell/Facebook

Choć trudno w to uwierzyć, dziś kicia jest już prawie zdrowa i niedługo wróci do domu. Opiekunowie zapowiadają, że póki co może zapomnieć o spacerach. Przynajmniej dopóki nie stopnieją śniegi!

To, że kot wyszedł cało z tak ekstremalnej sytuacji, to prawdziwe zwycięstwo siły woli i chęci przetrwania, a także sukces weterynarzy, którzy nie poddali się w walce o życie zwierzaka.

Lekarze, którzy zdecydowali się opowiedzieć historię Fluffy, mają nadzieję, że zamarznięty kot będzie przestrogą dla innych opiekunów. Nasze domowe mruczki nie zawsze potrafią poradzić sobie z przeciwnościami losu, jakie spotykają je, gdy wychodzą z bezpiecznego domu. A to, że mają dziewięć żyć, jest przecież jedynie mitem.

Źródło: https://eu.usatoday.com

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments