Koty.pl

Zapisz się
do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Wasze...

Ostatnio dodane

Kubuś
nierasowy
Ferduś
Kot brytyjski krótkowłosy
Heksa
Kot brytyjski krótkowłosy
MISZKA
Kot rosyjski niebieski
Selly
Kot Ragdoll
Centek
Kot Maine Coon
 • Lykoi Cat - kot, który wygląda jak wilkołak a zachowuje się jak pies

  Lykoi Cat - kot, który wygląda jak wilkołak a zachowuje się jak pies

  20-05-2014

  Lykoi Cat to nowa rasa kota, powstała wskutek naturalnej mutacji genetycznej wśród kotów domowych krótkowłosych. Lykoi mają czarną szatę, lecz wokół oczu, uszu, nosa, pyszczka i częściowo na szyi nie mają sierści, co upodabnia je nieco do wilkołaków.

 • Kot czy pies? Kotopies

  Kot czy pies? Kotopies

  18-02-2014

  Co wyjdzie, jeśli połączymy grację i łagodność kota z wiernością i zdolnością do nauki psa? Otrzymamy kurylskiego bobtaila. Ta rzadka rasa pochodzi z Wysp Kurylskich, znajdujących się na Dalekim Wschodzie Rosji, niedaleko Japonii.

 • Trochę inaczej o Maine Coon'ach

  Trochę inaczej o Maine Coon'ach

  21-01-2014

  Ze względu na ilość praktycznie identycznych opisów rasy i bardzo skrótowe informacje na jej temat, zdecydowałem napisać się tekst, który opowie nam coś o kotach Maine Coon, w troszeczkę inny sposób.

 • American Ringtail - zakręcony jak świński ogonek

  American Ringtail - zakręcony jak świński ogonek

  28-11-2013

  American Ringtail to nowa rasa, której początki datują się na lata 90 XX wieku. Rasę zapoczątkował kot imieniem Solomon, z naturalnie opadającym na bok i zakręconym ogonem. Solomon był kotem ulicznym, uratowanym przez Sue Manley.

 • Kot w kolorze czekolady - Havana Brown

  Kot w kolorze czekolady - Havana Brown

  11-08-2013

  Brązowe umaszczenie u kotów to jedno z najrzadziej występujących. Nie należy mylić go ze zrudziałą czarną barwą futra! Za czekoladowy odcień odpowiada zmutowany gen czarnego koloru sierści. Po raz pierwszy czekoladowe koty wymieniane są w XIX wieku.

 • Gdyby przyszło mi żyć drugi raz... czyli wyznanie hodowcy Peterbaldów

  Gdyby przyszło mi żyć drugi raz... czyli wyznanie hodowcy Peterbaldów

  12-07-2013

  Gdyby przyszło mi żyć drugi raz, z wiedzą i pamięcią z tego życia, jestem pewna, że podjęłabym próby odnalezienia swoich kotów. Od lat jestem zakochana na zabój, oczarowana gatunkiem, stale szamocząca się w sidłach miłości. Pełna podziwu dla kotów.

 • Fryderyk - mały Wielki Bohater

  Fryderyk - mały Wielki Bohater

  24-06-2013

  Fredzio to Peterbald. Maleńki, bo jest po przejściach. Ma tyci-tyci łapki i wielkie uszy. Rozczula mnie. Każdy dzień to jego urodziny... To jest opowieść o tym, jak Fredzio przechytrzył śmierć.

 • Czy sfinks nie uczula?

  Czy sfinks nie uczula?

  27-01-2013

  W potocznej opinii koty bezwłose czyli sfinksy są idealnymi kotami dla alergików, ponieważ nie uczulają. Nie jest to prawda, ale też nie do końca mit.

 • Nowa rasa kotów - elf czy Zgredek?

  Nowa rasa kotów - elf czy Zgredek?

  13-01-2013

  Kosztuje ok. 2 tysiące dolarów. Wyglądem według jednych przypomina Legolasa z Władcy Pierścieni, zdaniem innych - brzydkiego Zgredka z serii o Harrym Potterze. To nowa rasa kotów powstała w Stanach Zjednoczonych z krzyżowania sfinksów z curlami.

 • Pers - to kot, tylko trochę inny

  Pers - to kot, tylko trochę inny

  29-11-2012

  Ktokolwiek miał okazję poznać kota perskiego osobiście, pobyć z nim dłużej, stwierdza, że pers - to jednak trochę inny kot. Wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale i charakterem. Dziś prezentujemy Wam kilka ciekawostek o tej starej rasie kotów.