17.07.2018
10 rzeczy, za które kochamy koty
Magdalena Olesińska
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
„A za co ty tak kochasz te koty?” - zapyta osoba, która nie rozumie tego szaleństwa za tymi zwierzętami. „A za wszystko!” - wykrzyknie kociarz.
fot. Shutterstock
Dla kociarzy jest to wręcz absurdalne, że są na świecie ludzie, którzy… niepodzielają ich miłości do kotów. Nie rozumieją też, dlaczego ludzie mają koty i jak można godzinami patrzeć na ich zdjęcia czy filmiki. Prawdopodobnie takie osoby nie miały po prostu okazji pobyć z kotem dłużej sam na sam i nawiązać z nim bliższej relacji lub jeszcze nie spotkały „tego jedynego” mruczka, który skradłby im serce. My nie mamy problemów, by wskazać, za co kochamy koty – oto 10 powodów.
1. Za co kochamy koty? Są po prostu… piękne. Ich wrodzonej gracji i urodzie ciężko zaprzeczyć, nawet jeśli nie jest się ich fanem.
2. Kociętom naprawdę trudno się oprzeć – wszyscy znamy ich nieodparty urok. Tak naprawdę mamy też wrażenie, że nawet dorosłe osobniki nigdy „do końca” nie dorastają. Więcej o tym, dlaczego kocięta nas rozczulają, pisaliśmy TUTAJ.
3. Koty są przeważnie uważane za introwertyków. Prawda jest taka, że im rzadziej faktycznie pragną naszej uwagi, my tym bardziej łakniemy ich towarzystwa.
4. A gdy kot dopomni się o sesję pieszczot, to uczyni cię najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi. Dlaczego? Ponieważ z własnej woli w końcu zdecydował się do ciebie przyjść.
5. Badania naukowe potwierdzają zbawienny wpływ kotów na nasze zdrowie. Mruczki zmniejszają u swoich właścicieli ryzyko m.in. wystąpienia zawału serca. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
6. Czasami kot robi dziwne rzeczy, np. próbuje udowodnić, że jest cieczą i zmieści się w każde, nawet najmniejsze naczynie czy kartonowe pudełko. Dla miłośników kotów te ich zachowania są niezwykle ujmujące. Zauroczeni swoimi pupilami kociarze mogliby godzinami oglądać bawiące się mruczki.
7. Koty uzależniają jak… czekolada! A chyba nie ma na świecie osoby, która nie przepadałaby za słodyczami. W końcu zjedzenie tabliczki czekolady to idealny i szybki sposób na chwilkę szczęścia. Uzależnienie „kotoholików” jest o tyle lepsze i zdrowsze, że nie grozi nieoczekiwanym przybraniem na wadze.
8. Za co kochamy koty? Za ich obecność! Mając w domu kota, po prostu nie czujesz się samotny. To jeden z tych powodów, dla których nie można sobie wyobrazić życia bez tych zwierząt. Nawet, jeśli nie wymagają od ciebie stałej uwagi, to ich obecność jest niezwykle pocieszająca, ale w żadnym stopniu przytłaczająca.
9. Nawet jeśli zrobią coś, co nas rozzłości czy zirytuje, to w jednej chwili od razu im wybaczamy. A wszystko dzięki ich niezwykłemu urokowi, któremu trudno się oprzeć – w ich oczach można po prostu „zatonąć”.
10. Koty są idealnymi słuchaczami – możesz im powiedzieć dosłownie o wszystkim, a i tak nikomu nie zdradzą twoich sekretów. Myślisz, że ludzie, którzy rozmawiają z mruczkami są szaleni? Nie krytykuj ich, dopóki sam nie spróbujesz.
Za co kochamy koty
Niestety nie ma chyba możliwości wymienić wszystkich powodów, dla których ludzie kochają koty, bo… jest po prostu ich za dużo! Jeśli masz swoje, koniecznie przedstaw je w komentarzu – może pomożesz zrozumieć innym potęgę miłości do kotów 😉
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
27.05.2023
Akustyczny kotek – tajny i okrutny projekt CIA
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zwinny, szybki, bezszelestny i niezwracający na siebie uwagi. To cechy agenta tajnego wywiadu, ale też… kotów. Podczas zimnej wojny CIA dostrzegła to podobieństwo i postanowiła je wykorzystać, operując kota, by powstał tzw. akustyczny kotek.
undefined
25.05.2023
Kocia muzyka, czyli najbardziej znane piosenki o kotach
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Wydawać by się mogło, że kocia muzyka jest czymś nieprzyjemnym dla ucha. Tymczasem piosenki o kotach znamy wszyscy, często nawet nie wiedząc, że są właśnie o mruczkach! Sprawdź, o których tytułach mowa.
undefined
12.05.2023
Twój kot ma nadciśnienie? To możliwe! Zbyt rzadko badamy kotom ciśnienie krwi!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Nadciśnienie u kotów daje objawy często w momencie, kiedy jest już bardzo poważne. Z tego powodu nie należy zaniedbywać regularnego badania kociego ciśnienia. Pozwoli ono szybko wdrożyć leczenie i zadbać o kociego towarzysza.
undefined