12.09.2019
4 powody, dla których każda firma powinna zatrudnić kota
Magdalena Olesińska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Coraz częściej w miejscach pracy można zobaczyć zwierzęta domowe. Oto 4 powody, dla których każda firma powinna zatrudnić kota!
fot. Shutterstock
Chciałbyś, aby twój kot przebywał w firmie razem z tobą? W końcu nie musiałbyś już martwić się tym, co mruczek robi w domu pod twoją nieobecność albo pędzić na złamanie karku z pracy do mieszkania, aby pupil nie był już ani minuty dłużej sam. Ponadto kot w domu to wielka radość. Dlaczego więc nie miałby jej wnieść także do miejsca pracy? Oto 4 powody, dla których każda firma powinna zatrudnić kota!
1. Kot w firmie zmniejsza stres
Nie od dziś wiadomo, że przebywanie wśród zwierząt domowych – w tym mruczków – zmniejsza stres. Kot w firmie sprawi zatem, że pracownicy poczują się bardziej zrelaksowani. Nie ma nic przyjemniejszego niż „zatopienie” dłoni w miękkim futrze mruczka, a głaskanie zwierzaka rzeczywiście obniża nasze tętno. Ponadto widok kota może powodować wytwarzanie przez organizm większej ilości oksytocyny, a to z kolei zmniejsza poziom hormonu stresu – kortyzolu. Wciąż mało? Głaskanie kota w trakcie pracy może również zmniejszyć niepokój. Firma ze zrelaksowanymi pracownikami, którzy nie są zestresowani, jest bardziej wydajna. Co więcej, pracują oni dłużej i mniej chętnie opuszczają stanowiska pracy.
2. Kot w firmie pomaga nawiązać kontakty i…
Miejsca pracy, które są przyjazne zwierzętom, są jednocześnie miejscem, w którym zwiększa się zadowolenie pracowników, a tym samym i komunikacja pomiędzy nimi. Z kolei praca zespołowa przebiega w przyjaznej atmosferze. Ponadto nie ma to jak wymieniać się własnymi doświadczeniami w opiece nad kotem czy pokazywać sobie wzajemnie zdjęcia ukochanego pupila.
3. …przyciągnąć klientów oraz poprawić wizerunek firmy
Czy jest jeszcze na tym świecie osoba, która nie ubóstwiałaby kotów? No właśnie! Pozwalanie na to, aby w firmie przebywał kot, może znacząco poprawić postrzeganie firmy przez potencjalnego klienta. Większość z nich – o ile nie wszyscy – reagują pozytywnie, kiedy oferuje się im możliwość interakcji z mruczkiem. To z kolei sprawia, że przebieg wizyty w biurze jest przyjemniejszy i bardziej zapada w pamięć. Ponadto niektórzy właściciele firm zaobserwowali, że klienci lepiej pamiętają imiona kotów niż imiona właścicieli sklepów.
4. Kot w firmie może pochodzić z adopcji
Schroniska czy fundacje są pełne kotów, które potrzebują domów. Oczywiście nie każdy kot nadaje się do przebywania w miejscu pracy. Zwłaszcza jeśli jest on bojaźliwy i unika zgiełku. Poza tym – choć trudno w to uwierzyć – nie wszyscy są miłośnikami mruczących czworonogów. Poszukaj takiego, który jest towarzyski i nie stroni od dotyku, a wśród ludzi czuje się jak „ryba w wodzie”. Pamiętaj, że mruczek to nie zabawka, dlatego do adopcji zwierzęcia podejdź odpowiedzialnie. Kot w firmie nie tylko pozytywnie wpływa na jej wizerunek i pracowników, ale jest to również świetny sposób na zapewnienie bezdomnemu zwierzęciu przyjaznego i ciepłego schronienia.
A czy ty chciałbyś, aby w twojej firmie był kot?
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
16.09.2023
Adopcja kota do domu wychodzącego – dlaczego to zły pomysł?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Jak powiadają, ludzie dzielą się na dwie grupy: kociarzy i psiarzy. My jednak uważamy, że ludzie dzielą się na tych, którzy potrafią i chcą słuchać, rozumieć, uczyć się oraz osoby obojętne na to, co je otacza. Mamy szczęście zaliczać się do tej pierwszej grupy, a skoro sięgasz po ten artykuł – to ty również.
undefined
08.09.2023
Twój kot jest rozpieszczony? Tych 5 rzeczy o tym świadczy!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Pamiętacie Choupette, kotkę Karla Lagerfelda, uznawaną za najbardziej rozpieszczonego kota świata? Myślicie, że waszemu kotu daleko do takiego traktowania? Być może… A może nie!
undefined
07.09.2023
8 prawd, które zrozumie tylko ten, kto mieszka z kotem
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Chociaż każdy kot ma unikalny charakter, to większość kociarzy zgodnie przytaknie, że przebywanie z kotem i dzielenie z nim życia może zrozumieć jedynie inny opiekun mruczka.
undefined